Ferencvaros proti Juventus Liga prvakov Napoved LeagueLane

UEFA Liga prvakov
Datum: sreda, 4. november 2024
Začne se ob 20. uri v Veliki Britaniji
Prizorišče: Groupama Arena, Budimpešta.

Govorice, da bi lahko bil Andrea Pirlo odpuščen, so bile vse glasnejše pred nedeljsko tekmo Juventusa proti Spezii.

La Vieja je na tisti tekmi prepričljivo odnesla tri točke, s čimer je ta trener verjetno dobil nekaj časa.

Je morebitni neuspeh v Budimpešti v sredo kaplja čez rob?

Ferencvaros je bil ena najbolj nepredvidljivih ekip v kvalifikacijskih krogih UCL, saj je izločil velika imena, kot sta Celtic FC in Dinamo Zagreb, kar pomeni, da je malo verjetno, da bodo šli na to tekmo pod belo zastavo.
Ni presenetljivo, da je Juventus veliki favorit za zmago s kvoto 1,25.

Medsebojni dvoboj Ferencvaros proti Juventusu

Med tema dvema ekipama v preteklosti še ni bilo nobenega medsebojnega srečanja.

Nazadnje se je Juventus pomeril z madžarskim klubom v sezoni evropskega pokala pokalnih zmagovalcev leta 1979 proti Gyoriju, ko je zmagal s skupnim izidom 3:2.

Ferencvaros je v preteklosti že enkrat igral proti italijanskim klubom, v pokalu prvakov leta 1 pa je izgubil proti Interju iz Milana s skupnim izidom 5:1966.

Napoved Ferencvaroš proti Juventus

Ferencvaros se je prejšnji teden mučil, potem ko je doma v prvem polčasu dvakrat prejel proti kijevskemu Dinamu.

Vendar so nadaljevali s pritiskom in se v drugem polčasu odlično vrnili. Nguen in Boli sta zadela in zagotovila veliko točko tej ekipi. Na Camp Nouu so dosegli celo gol proti Barceloni, zato jih Juventus vsekakor ne sme podcenjevati.

Ta ekipa je v madžarski ligi NB I zbrala 17 od možnih 21 točk, skupna forma pa je na spodobni ravni.

Juventus verjetno ne bo ogrožen, ko gre za prvi dve mesti v tej skupini, a nekatere predstave niso videti obetavne.

A Velha je na zadnjih šestih tekmovalnih tekmah ohranil prazen gol, pri čemer ni uspel proti šibkejšim ekipam, kot sta Spezia in Crotone.

Dobra novica je vrnitev Cristiana Ronalda. Portugalski superzvezdnik je bil odločilni dejavnik konec tedna, nastopil je v drugem polčasu in dosegel dva zadetka.

Z njim na seznamu Ferencvaros v sredo zvečer nima česa pričakovati.