Angleška Premier League
Datum: sobota, 7. november 2024
Začetek ob 12:30 UK / 13:30 CET
Lokacija: Goodison Park.

Toffees morajo kmalu ukrepati ali pa tvegajo izgubo dobrega začetka lige. Zdaj zaseda četrto mesto na lestvici, bolj kot to pa se mora sprijazniti z dejstvom, da je njen večni tekmec Liverpool znova na vrhu lestvice.

Tekma ta konec tedna na Goodison Parku se bo izkazala za ključno za ekipo, če bodo upanja za to sezono velika.

Pomerili se bodo z Rdečimi hudiči, ki si obupno želijo zmage. Varovanci Oleja Gunnarja Solskjaerja kot kaže nimajo sreče in so na 15. mestuº zdaj na mizi.

Poleg tega so v tej kampanji zmagali le dvakrat in obe zmagi sta prišli proti ekipama iz nižjih razredov.

Verjetno lahko pričakujemo hud obračun med tema dvema obupanima ekipama in obstaja velika verjetnost, da bo tekma prerasla v golfej.

Vendar so bili možje Carla Ancelottija v zadnjem času doma skoraj neustavljivi in ​​to bi lahko nekoliko prevesilo tok v njihovo korist.

Everton proti Manchester Unitedu: medsebojni dvoboj (h2h)

• Zadnja tekma se je končala z remijem 1:1.
  • Na petih od prejšnjih osmih srečanj sta obe ekipi dosegli zadetke.
  • Minili sta dve leti od zmage gostov na tej lokaciji.
  • 16 od zadnjih 22 skupnih zmag na tem prizorišču so zabeležili Rdeči hudiči.

Everton proti Manchester Unitedu: Napoved

Toffees so v gosteh izgubili z 2:1 zadnji dan tekme proti Newcastlu. Medtem so Solskjaerjevi varovanci doma izgubili z 1:0 proti Arsenalu.

Kot kaže, so Ancelottijevi možje v rahli prednosti. Bili so v nizu osmih zmag, preden se je njihov čarobni dotik končal z remijem proti Liverpoolu. Kljub temu imajo možnost, da se vrnejo v niz zmag, še posebej na tem stadionu.

Na Goodison Parku so izgubili le enkrat v letu 2024 in le dvakrat v zadnjih 14 mesecih. Medtem je nasprotnik v nizu dveh porazov, s skupno le eno zmago v zadnjih štirih ligaških tekmah.

Poleg tega tega tekmeca ni premagal v zadnjih dveh letih, od leta 2011 pa je to progo osvojil le trikrat.

Kot tak pričakuje, da bo Everton to soboto zagotovil vsaj eno točko.

Vendar razumejte, da so Devils še vedno ena najboljših ekip v PL in si prav tako močno želijo dobre predstave. Poleg tega so na tem prizorišču zabeležili tudi 16 od prejšnjih 22 zmag h2h.

Ob upoštevanju teh dejavnikov pričakujte, da bodo ta konec tedna zadetki prišli z obeh strani igrišča.

Everton proti Manchester Unitedu: stavni nasveti

• Dvojna priložnost: Everton ali remi pri 1,60 (3/5)