mednarodno prijateljsko
Datum: četrtek, 8. oktober 2024
Začetek ob 20:00 UK / 21:00 CET
Prizorišče: stadion Wembley (London).

Anglija je neporažena na zadnjih petih tekmah na svojem sporedu, njihov edini poraz v zadnjih desetih tekmah pa je bil na gostovanju. Njun prejšnji obračun je bil na gostovanju in se je končal z remijem brez golov z Dansko na tekmi UNL te sezone.

Wales ima za seboj niz štirih zmag in tudi niz neporaženosti v zadnjih osmih srečanjih na vseh velikih tekmovanjih. Ekipa bo gostovala po domači zmagi z 1:0 nad Bolgarijo na tekmi UNL.

Enkratna tekma med Anglijo in Walesom (h2h)

• Gostitelj od leta 1949 ni zamudil nobenega srečanja.
  • Obe ekipi sta zadeli le na enem od zadnjih petih srečanj.
  • Prejšnja tekma je trem levom prinesla domačo zmago z 2-1.
  • Le ena izmed njunih skupno 11 tekem se je končala z remijem.
  • Zmaji na dveh od zadnjih treh gostovanj niso dosegli zadetka.

Napoved Anglija proti Walesu

Forma Harryja Kana v Premier League daje upanje trem levom pred mednarodno prijateljsko tekmo proti Walesu. Anglija ima domačo prednost in je v nizu sedmih zaporednih domačih zmag, s svojimi rekordi na vseh velikih tekmovanjih.

Poleg tega so Gareth Southgate in njegovi možje na zadnjih petih tekmah, vključno s kvalifikacijami za evro in tekmami Lige narodov, ohranili mrežo brez mreže. Medtem bi se moral tudi Wales ogreti z zmagovalno serijo svojih zadnjih štirih praznih zadetkov v tem obdobju.

Poleg zadnjih dveh tekem, ki sta se končali brez zadetkov, zmaji na zadnjih šestih gostovanjih na vseh velikih tekmovanjih na sporedu niso zmagali. Le tri od zadnjih osmih tekem brez poraza so odigrali v gosteh.

Na podlagi te statistike se obeta, da bo tekma dosegla veliko točk in Harry Kane bo v svoji trenutni formi verjetno v ekstremu. Domača zmaga je pričakovan rezultat, vendar je za stavnice bolje, da podprejo tip 2,5 gola kot idealno možnost za dostojne donose.