španska liga
Datum: petek, 23. oktober 2024
Začetek ob 20:00 UK / 21:00 CET
Prizorišče: stadion Manuel Martínez Valero (Elche).

Uvodna tekma Elcheja v La Ligi te sezone ni bila takšna, kot so pričakovali. Toda domača ekipa je iz domačega poraza z 0:3 spoznala, da je neporažena v naslednjih treh tekmah.

Napredovana ekipa bo igrala z dvema zmagama v gosteh in neodločenim izidom doma, po zadnji zmagi v gosteh z 2:0 nad Alavéjem v tej sezoni.

Valencia se v dosedanjem delu sezone ni uspela obdržati v prvenstvu. Z 13. na prejšnji lestvici so po treh porazih v petih tekmah padli na 10. mesto.

Netopirji imajo do zdaj le eno zmago v kampanji in bodo gostovanje opravili po porazu z 2:1 v gosteh proti Villarrealu nazadnje na sporedu.

Medsebojni obračun Elche proti Valencii (h2h)

• Obiskovalec zabeleži tri od štirih skupnih zmag.
  • Od leta 2013 se nobena njuna tekma ni končala z remijem.
  • Njun zadnji spopad je bil leta 2015, ko so netopirji zmagali z 0-4.
  • Obe ekipi sta zadeli na treh od štirih tekem.
  • Netopirji so neporaženi na zadnjih treh tekmah od leta 2014.

Napoved Elche proti Valencii

Minilo je dolgo časa, odkar sta se ekipi pomerili v La Ligi ali na velikih tekmah. Glede na to, da sta bila njuna zadnja srečanja leta 2015, bo petletna vrzel vplivala na dinamiko obeh strani. Kot ekipa, ki je napredovala v La Ligo, Elche ne bo slavil kot jasen favorit na tekmi.

Domači izkoriščajo terensko prednost in imajo tudi zadnji niz neporaženosti v dosedanjem delu sezone. Poleg tega gostujoča ekipa preživlja krizo, saj sta na programu niz dveh zaporednih porazov pred potjo v Elche.

Elche ima več nadzora, ko igra v gosteh. Presenetljivo je, da poleg niza zaporednih domačih zmag v zadnjih štirih poskusih domačini v istem obdobju tudi niso dosegli zadetkov. To vključuje poraz in remi na dveh tekmah La Lige v tej sezoni doma.

Valencia je zabeležila le eno zmago v zadnjih petnajstih tekmah na vseh večjih dogodkih v koledarju. Vendar je bila ta zmaga njihova edina prvenstvena zmaga v tej sezoni doslej. Zato so v igri žive tudi možnosti netopirjev.

Dvojna priložnost, ki je naklonjena obema stranema, bo verjetno najboljša stava za stavnice, saj postaja tekma vsaka igra na stadionu Manuel Martínez Valero. Tudi če nekdo najde preboj, bo to majhna razlika glede na njegovo trenutno formo v kampanji.