UEFA Liga Evrope
Datum: četrtek, 22. oktober 2024
Začne se ob 17 po Veliki Britaniji / 55 po srednjeevropskem času
Prizorišče: Nacionalen Stadion Vasil Levski (Sofija).

CSKA Sofija bo svoje tekme skupinskega dela Lige Evropa začel z dvobojem proti romunskemu klubu v mešanici.

Gostitelji so v nizu štirih zmag na tekmah EL v tej sezoni, po zmagi z 1-3 proti Baslu na prejšnji tekmi EL na sporedu.

Poleg tega bodo Redsi zaostajali za domačim remijem proti Beroeju z 1:1 v bolgarski Ligi Parva.

Medtem CFR Cluj ponuja predčasno izpad iz kvalifikacij za ligo prvakov in izpad na tekmah lige Evropa.

Železničarji so v tej sezoni zmagali na obeh tekmah v EL Records, vključno s 3-1 domačo zmago nad KuPS-om na prejšnji tekmi.

Ekipa bo na obisk prišla po domači zmagi z 2-1 nad ekipo, kot je Botosani, v romunski Ligi 1.

CSKA Sofia proti CFR Cluj medsebojni obračun (h2h)

Ekipi se v zadnjem času še nista srečali.

Napoved CSKA Sofia proti CFR Cluj

Bolgari bodo zelo samozavestni, ko se bodo pomerili z romunsko ekipo. Njihova prednost na terenu jim daje majhno prednost pred železnicami na tekmi.

Tudi CFR Cluj igra v imenu končnice CL. Kljub temu je pomembno poudariti, da je gostujoča ekipa z dvojno zmago v končnici EL potrdila uvrstitev v skupinski del.

Domača ekipa ima v zadnjih desetih tekmah v vseh glavnih tekmovanjih na koledarju le en poraz. Medtem ima Cluj v skupnem seštevku niz desetih tekem brez poraza.

Glede na to, da sta obe ekipi na sredini v podobni formi, bodo stavniki želeli tvegati remi v igri. Zato bo dvojna priložnost v korist CSKA Sofije verjetno najboljša stava za igralce na tej tekmi.