Belgija – prva liga A
Datum: nedelja, 23. avgust 2024
Začetek ob 15:00 UK / 16:00 CET
Prizorišče: Jan Breydel Stadion (Bruges).

Club Brugge je po osvojitvi naslova v prejšnji sezoni v ligi presenetil z domačim porazom na uvodni tekmi letošnje sezone proti Sporting Charleroiju s tesnih 0:1.

Vendar pa je Philippe Clement svojo ekipo potegnil nazaj po porazu in se vrnil z zmago v gosteh nad Eupen FC s štirimi goli razlike in praznim golom na zadnji tekmi lige.

Na poti domov se Azul-Pretos sooči z ekipo, ki je napredovala. Beerschot je minulo sezono končal na petem mestu v ligi Division Two in se prebil v igro Division One. De Mannekes je v nizu dveh zmag, potem ko je zadnjič doma zmagal s 3:1 nad Waregemom.

Tudi ob tako dobrem začetku bo moštvo Hernána Losade potrebovalo več kot to, da bi premagalo domačo ekipo na močni točki slednje.

Club Brugge proti Beerschotu medsebojni obračun (h2h)

Ekipi se v zadnjem času še nista srečali.

Club Brugge proti Beerschotu Napoved

Z napredno ekipo, ki gostuje v Bruggeu, pričakujte nič manj kot dogodek z visokim izidom na stadionu Jan Breydel. Club Brugge bo gostil po odlični zmagi v gosteh z 0-4 proti Eupen FC zadnjič v ligi. Zato gostitelj v devetdesetih minutah verjetno ne bo nehal dosegati golov.

Philippe Clement in njegovi možje bodo nastopili kot favoriti in ni dvoma, da bodo branilci naslova premagali Beerschot zaradi neizkušenosti v prvi ligi.

Domača zmaga v polnem času je najbolj pričakovan izid tekme, vendar se lahko stavniki odločijo, da bo Club Brugge zmagal s hendikepom -1, da bi dobili spodoben izkupiček iz tekme.