Prizorišče: Jan Breydel Stadion (Bruges).

Stadion Jan Breydel bo priča novemu derbiju Jupiler lige. Na igrišču Brugesa se bo v nedeljo zvečer pomerila domača ekipa z Anderlechtom. In iz perspektive je videti, da bodo obiskovalci težko nadzorovali slavje branilca naslova.

• Gostitelji so neporaženi na zadnjih sedmih srečanjih.
  • Prejšnje srečanje je prineslo zmago modro-črnih v gosteh z 1-2.
  • Obe ekipi sta zadeli na treh od zadnjih petih tekem.
  • Le eno od zadnjih desetih srečanj se je končalo z remijem.
  • Domača ekipa je izgubila le dve od zadnjih 12 domačih tekem.

Club Brugge proti Anderlecht Napoved

Club Brugge je padel za eno mesto z vrha razpredelnice, potem ko je izgubil dve od svojih sedmih prvenstvenih tekem doslej v tej sezoni. Ekipa je v tej sezoni v nizu zmag po domači zmagi nad Cercle Bruggejem z 2:1 na zadnji prvenstveni tekmi.

Domačin izkorišča prednosti terena in letošnjo sezono izkorišča. Poleg prvih dveh porazov doma so dobili še zadnja dva poskusa. Poleg tega modro-črni niso izgubili nobene od zadnjih treh tekem h2h z Anderlechtom na tem prizorišču.

Anderlecht pa na koledarju niza neporažen niz. Obiskovalec ima v dosedanji kampanji 3 zmage in 4 remije. Glede na to, da kljub nizu neporaženosti izgublja točke, ga ne bi smeli videti na vodilnem mestu.

Na podlagi teh statističnih podatkov bo zmaga na domačem igrišču v celoti najverjetneje idealna možnost za stavitelje, da zaslužijo dostojne donose na tekmi. Poleg tega tekma postaja igra z nekaj goli in namig manj kot 3,5 gola bo najboljša stava na tekmi.