španska liga
Datum: četrtek, 1. oktober 2024
Začetek ob 20:30 UK / 21:30 CET
Prizorišče: stadion Balaidos (Vigo).

Estadio de Balaidos se bo v drugi tekmi sezone pomeril s Celto de Vigo in eno najmočnejših ekip v La Ligi Barcelono. Znano je, da ima gostitelj vsaj eno točko proti močnejšim ekipam, ko igra doma.

Celti so v tej sezoni neporaženi v prvenstvu, potem ko so na zadnji prvenstveni tekmi v gosteh remizirali z 1:1 proti Real Valladolidu. Dve tekmi v gosteh na zadnjih treh tekmah sta se končali z remijem in prva domača tekma je Valencii odnesla vse tri točke.

V Barceloni naraščajo napetosti, ki so že nekaj časa v časopisih. Kljub temu bo Blaugrana gostovala po domači zmagi nad Villarrealom s 4:0 na uvodu letošnje sezone v La Ligi.

Medsebojni obračun Celta Vigo proti Barceloni (h2h)

• Obiskovalec zabeleži štiri od zadnjih petih skupnih zmag.
  • Dve od zadnjih petih tekem sta se končali z remijem.
  • Obe ekipi sta zadeli na treh od zadnjih petih srečanj.
  • Gostitelji so neporaženi že šestih domačih tekmah.
  • Prejšnje srečanje se je v Vigu končalo z remijem 2-2.

Celta Vigo proti Barceloni Napoved

Ni mogoče reči, da so napetosti v taboru Barçe vplivale na ligaško igro. Doma so dobro začeli s čistim golom. Vendar je bilo ugotovljeno, da ima ekipa Barçe težave, ko ne igra na Camp Nou.

Celta de Vigo ima domačo prednost in to je pokazala na uvodni tekmi letošnje sezone doma proti Valencii. Igranje na podlagi niza neporaženosti po treh tekmah bi moralo gostiteljem dati rahlo prednost, tudi proti Messiju in druščini.

Poleg tega Kelti nimajo nadzora nad podprvaki prejšnje sezone. Gostitelji so doma proti Barceloni neporaženi že pet let. Tako je gost sposoben povzročiti škodo v igri, vendar verjetno ne bo ohranil te prednosti v devetdesetih minutah.

S to statistiko bo uporaba BTTS verjetno primerna možnost v igri. Tekma postaja afera visokih golov, zato se zdi stava na več kot 2,5 gola idealna možnost. Najvarnejša stava na tekmi bo domača zmaga Celte iz Viga s handicapom +2 na tekmi.