Angleška Premier League
Datum: ponedeljek, 26. oktober 2024
Začetek ob 21:00 UK / 22:00 CET
Lokacija: Turf Moor.

Spursi so nedvomno ena izmed najboljših ekip v tekmovanju v tej sezoni in glede na težave, s katerimi se soočajo nekateri kandidati za naslov, imajo velike možnosti, da ob koncu sezone končajo kot prvaki. Zaenkrat naj bi se v tem pogledu izkazalo, da so velika ovira samo najboljši Everton.

Vendar pa obstajajo poročila, da je bil zvezdnik James Rodríguez poškodovan za Toffees in če je tako, je to pravi čas, da napademo moške Joséja Mourinha. Dosegli so največ golov med vsemi ekipami v prvenstvu in ostali neporaženi, razen poraza proti Evertonu.

In kot blagoslov se bodo v ponedeljek srečali s Clarets, ki je danes ena najslabših postav v PL.

Izbranci Seana Dycheja so do zdaj izgubili vse tekme, razen ene, in edino srečanje, ki so se mu izognili porazu, je bil remi proti West Bromu, ekipi, ki je pravkar napredovala in je tudi verjetno najslabša ekipa na turnirju. v sedanjosti.

Če gremo naprej, imajo Spursi tudi dober rezultat h2h proti svojemu tekmecu v preteklih letih.

Verjetno pričakujejo, da bo Tottenham dobro zmagal na Turf Mooru.

Burnley proti Tottenhamu: ena na ena (h2h)

• Mourinhovi možje so zabeležili sedem od prejšnjih osmih skupnih zmag.
  • Zadnja zmaga v h2h je imela rezultat 5-0, v vašo korist.
  • Gostitelji so od leta 2010 na tem stadionu dosegli le eno ligaško zmago.
  • Samo enkrat v zadnjih 16 letih se gostom na tem prizorišču ni uspelo doseči zadetka.

Burnley proti Tottenham: Napoved

Clarets so zadnji dan gostovanja proti West Bromu remizirali z 0:0. Medtem so Spurs prejšnji teden doma proti West Hamu remizirali s 3:3.

Dychejevi možje so bili brez zmage na desetih od zadnjih dvanajstih tekem in obe zmagi v tem obdobju so dosegli proti ekipama iz nižje lige. In doma so od januarja dosegli dve zmagi in ponovno sta obe zmagi prišli proti moštvom iz nižjih slojev angleškega nogometa.

Na drugi strani sta njuna nasprotnika v nizu desetih tekem brez poraza (od tega osem zmag), neporažena pa sta ostala tudi na 19 od prejšnjih 21 tekem. Na tej poti so v nizu štirih zmag in pri tem dosegli skupno 16 golov.

Poleg tega imajo v preteklih letih tudi spektakularen h2h rekord proti temu nasprotniku.

Seveda pričakujte zmagovalno predstavo Tottenhama ta teden igre.

Burnley proti Tottenham: stavni nasveti