Brazilija – Serie A
Datum: četrtek, 3. september 2024
Začne se ob 12 po Veliki Britaniji / 30 po srednjeevropskem času
Prizorišče: olimpijski stadion Nilton Santos (Rio de Janeiro).

V Riu de Janeiru se bosta udarili dve srednje veliki ekipi, ki se bosta borili za tri točke v še eni tekmi Serie A. Domačini bodo vodili gostitelji, toda Coritiba se ogreva s svojim zmagovitim nizom, kar bo pomenilo obračun z Botafogom težko.

Poraz z 2:0 doma proti Internacionalu je Botafogu pokvaril niz štirih tekem brez poraza na zadnjem ligaškem obračunu. La Coxa pa na gostovanje prihaja po nizu dveh zaporednih zmag v sezoni, potem ko je na sporedu domača zmaga nad Sport Recifejem z 1:0.

Botafogo RJ proti Coritibi medsebojni obračun (h2h)

• Tri od zadnjih štirih tekem so se končale z remijem.
  • Prejšnje srečanje jim je prineslo zmago z 2-3 v gosteh proti The Big Fire.
  • Obe ekipi sta zadeli le na dveh od zadnjih šestih srečanj.
  • Domačin je zabeležil tri od zadnjih petih skupnih zmag.

Botafogo RJ proti Coritiba Napoved

Botafogo bo igral doma in bo v dosedanjih 5 ligaških tekmah zmagal le enkrat. A edino zmago so dosegli doma, kar nas sili v razmislek o izkoriščanju domačega faktorja v igri.

Nič boljša ni niti Coritiba, ki ima na dosedanjih šestih tekmah le dve zmagi. Glede na to, da sta obe zmagi prišli na zadnjih dveh tekmah, bi morali gostje s formo dražiti gostitelje. Toda 'O Glorioso' ni izgubil proti gostom doma vse od leta 2004 v tekmah h2h.

Glede na statistiko je domača zmaga idealna izbira za igro, vendar bo najvarnejša stava neodločen izid pri Botafogu za spodobne donose. Z možnostjo nekaj golov v devetdesetih minutah bo namig več kot 1,5 gola koristen tudi za igralce.