Anglija – prvenstvo
Datum: sreda, 2. december 2024
Začetek ob 19:45 UK / 20:45 CET
Lokacija: Ewood Park.

Levi so trenutno ena najslabših ekip v tekmovanju. Pravzaprav so ena od le treh ekip v ligi, ki niso zmagale zadnjih pet dni tekem, ta seznam pa vključuje tudi zadnjeuvrščeni Derby.

Medtem so Rovers ena redkih ekip v drugi ligi angleškega nogometa, ki so ostala neporažena v zadnjih petih tednih igre in so le tri točke oddaljeni od mesta v končnici.

Doslej je dosegel tudi največ golov na turnirju in ima v zadnjem času dober rezultat h2h proti temu nasprotniku. In prav v tej fazi je bila premoč gostiteljev v tekmah h2h še bolj očitna.

Zato pričakujte, da bo Blackburn to sredo najboljša ekipa na igrišču.

Blackburn proti Millwallu: ena na ena (h2h)

• Pet od prejšnjih šestih skupnih zmag so zabeležili možje Tonyja Mowbraya.
  • Pravzaprav so v zadnjih sedmih letih izgubili le enkrat.
  • Na sedmih od prejšnjih devetih tekem je dosegel dva ali več golov.
  • Gostitelji so dobili tri od štirih prejšnjih srečanj na tem stadionu.
  • Gostje na tem prizorišču niso dosegli zadetka že od leta 2013.

Blackburn Rovers proti Millwallu: napoved

Rovers so zadnji dan tekme proti Barnsleyju zabeležili domačo zmago z 2:1. Medtem so bili možje Garyja Rowetta prejšnji teden omejeni na remi brez golov na gostovanju pri Birminghamu.

V nadaljevanju so Mowbrayjevi možje v nizu dveh zmag (v tem procesu dosegli pet golov), zmagali pa so tudi tri od zadnjih štirih tekem. Prav tako so v nizu petih tekem brez poraza, doma pa so od novembra 2019 skupno izgubili le štirikrat.

In dva od teh porazov sta bila proti Fulhamu in Leedsu, ki trenutno služita v prvi ligi.

Na drugi strani so levi v nizu šestih tekem brez zmage in na štirih od prejšnjih šestih tekem niso dosegli zadetka. V gosteh so v nizu treh tekem brez zmage in na nobeni od teh tekem niso dosegli zadetka že več kot mesec dni.

Poleg tega imajo Mowbrayjevi možje na tem prizorišču 100-odstotni rekord zmag na tekmah h2h od leta 2013 (razen ene tekme) in so dosegli dva ali več golov na vseh tekmah razen na eni.

Glede na ta opažanja je Blackburn favorit dneva.

Blackburn proti Millwallu: stavni nasveti

• Brez stave na remi: Blackburn @ 1,44 (4/9)
  • Za zmago v katerem koli delu: Blackburn @ 1,50 (1/2).