Z močno formo doma in na splošno Blackburn ostaja favorit v dvoboju z Derbyjem v Ewood Parku.

• Forma Blackburna: 19 iger – 8 zmag – 3 remiji – 8 porazov – 27 točk.
  • Forma derbija: 19 tekem – 6 zmag – 7 remijev – 6 porazov – 25 točk.

• Rovers so neporaženi na zadnjih štirih tekmah.
  • Gostitelji so vknjižili tri od zadnjih petih zmag na medsebojnih obračunih.
  • Prejšnje srečanje je Roversom zagotovilo domačo zmago z 2-0.
  • Na tem mestu imajo ekipe v povprečju 1,5 gola na tekmo.

Napoved Blackburn proti Derbyju

Blackburn je v tej sezoni dosegel ravnotežje med zmagami in porazi v ligi po zmagi proti Stoke Cityju z 1:2 v gosteh na prejšnji prvenstveni tekmi.

S to zmago imajo Rovers štiri zmage na zadnjih petih tekmah sezone. Poleg tega so v nizu treh zmag na tekmovanju.

Derby je medtem zabeležil le dve zmagi na zadnjih petih tekmah in je brez zmage na zadnjih dveh obračunih v tekmovanju.

Rams so se na zadnji prvenstveni tekmi doma pomerili s QPR, ki se je končala z remijem 1:1. Zato jim bo padla morala, ko se bodo na gostovanju pomerili z Roversji.

Sicer so Roversi neporaženi že pet zaporednih tekem domače lige. Po drugi strani pa kaže, da je domača ekipa doživela le en poraz v zadnjih desetih srečanjih na glavnih tekmovanjih v Ewood Parku.

Poleg tega je ekipa v dosedanjih 10 poskusih izgubila le eno tekmo za naslov prvaka doma. Tako lahko računamo na dobro predstavo Roversov proti Derbyju.

Medtem je Derby v zadnjih nekaj gostovanjih v nizu štirih porazov. Poleg tega so do zdaj zmagali le eno od svojih devetih tekem v gosteh v tej sezoni.

Poleg tega so Rams na dosedanjih devetih gostovanjih dosegli le 7 golov. Zato je njihova forma na gostovanjih slaba.

Glede na vodnik po formi ima Blackburn dobre možnosti, da v dvoboju zabeleži zmago na Ewood Parku.

Ker obe ekipi v ligi nista izkazali močnega rezultatskega faktorja, lahko pričakujemo manj kot 3,5 gola na tekmi.