angleška liga
Datum: sobota, 17. oktober 2024
Začetek ob 15 UK
Prizorišče: stadion St Andrew's Trillion Trophy.

Birmingham City je le ena od petih ekip v prvenstvu, ki še ni okusila, kakšen je poraz v novi sezoni. Vendar pa njegova uvrstitev ni idealna, saj je dobil le eno tekmo, ostale tri pa so se končale brez zmagovalca.

Ta konec tedna bo ekipa poskusila podaljšati svoj niz neporaženosti doma na Sheffield Wednesday, ekipo, ki obupno potrebuje točke.

Kot verjetno že veste, Sove pred začetkom sezone zaostajajo za dvanajst točk in so jih doslej uspele izničiti pet.

To bi morala biti zanimiva tekma, kjer so gostitelji favoriti za zmago s kvoto 2,55.

Medsebojna tekma Birmingham proti Sheffield Wednesday

Zadnja h2h med njima je bila nedvomno ena najboljših tekem v ligi minulo sezono. Dogodek je potekal v St Andrew's februarja in se je končal z neverjetnim trilerjem šestih golov in remijem 3:3. Gostitelji so komaj dosegli točko po zaslugi zadetka Scotta Hogana v sodnikovem dodatku.

Pet od zadnjih šestkrat sta se ta kluba srečala in končala z izborom BTTS in veliko goli.

Modri ​​so v preteklosti gostili Sheff Wed 39-krat, dobili so 20 tekem in le sedem izgubili.

Napoved Birmingham proti Sheffield Wednesday

Vsekakor verjamemo, da bo niz neporaženosti Birminghama aktiven tudi po tem krogu. Ekipa Aitorja Karanke dobro opravlja svoje delo, saj preudarno pristopa k igram in se dobro brani. "Modri" so doslej dve tekmi ohranili brez zadetka in prejeli le štiri zadetke.

Sheffield Wednesday z neodločenim izidom verjetno ne bo imel velikih prednosti, kar pomeni, da bo moral iti v napad in pustiti veliko prostora gostiteljem.

Ob tem velja dodati, da je Birmingham City premagal eno najmočnejših ekip v ligi Brentford FC. To se je zgodilo v prvem krogu.

V sredo so izgubili dve od zadnjih treh tekem v vseh tekmovanjih in odnesli le eno točko doma proti QPR. Njihova slaba forma jih bo verjetno drago stala pri St. Andrejeva.