Liga prvakov Napoved Barcelona vs Ferencvaros by LeagueLane

UEFA Liga prvakov
Datum: torek, 20. oktober 2024
Začetek ob 20:00 UK / 21:00 CET
Lokacija: Camp Nou.

Z Juventusom v skupini se Katalonci ne bodo zlahka soočili z drugimi tekmami. Tekma proti Ferencvarosu bo verjetno trening za Barcelono pred težko pričakovanim obračunom med Cristianom Ronaldom in Lionelom Messijem ob koncu koledarja lige prvakov.

Za Barcelono je bil težak teden v La Ligi, saj je njihova zadnja tekma v gosteh pri Getafeju končala z prvenstvenim porazom z 1:0. To je bila druga zaporedna tekma brez zmage v La ligi, a Seiten nima skrbi, saj se pomeri z nižjeligašem Ferencvarosom, madžarskim OTP.

Gostu sledi niz 12 tekem brez poraza v vseh glavnih tekmovanjih prvenstva. Vendar pa njihovih zmag ni mogoče primerjati s tekmovalno naravo La Lige. Gostovali bodo po zmagi v gosteh z 0:2 proti ekipi, kot je Kisvarda v Ligi OTP.

Medsebojni dvoboj Barcelona proti Ferencvarošu (h2h)

Ekipi se v zadnjem času še nista srečali.

Edino srečanje Barçe z madžarskim klubom je bilo v Pokalu UEFA 1975/76 proti Vasas FC. Na obeh tekmah so se veselili zmage, na Camp Nouu s 3:1 in na prvi tekmi z 1:0.

Medtem se je Ferencvaros trikrat pomeril s španskimi klubi, nazadnje v prejšnji sezoni skupinskega dela Lige Evropa proti Barceloni, Espanyolu. Obe tekmi sta bili neodločeni, 2:2 doma in 1:1 v gosteh.

Pomerili so se tudi z Real Madridom v skupini Lige prvakov 95/96. Takrat so doma remizirali, potem ko so v Madridu izgubili s 6:1.

Napoved Barcelona vs Ferencvaros

Nobenega dvoma ni, da se bo tekma obetala domači zmagi v celoti. Nizka kvota za domačo zmago 1,08 nakazuje, da bodo Messi in družba to sezono verjetno napredovali skozi skupino. Prejšnji obračun v Ligi prvakov ostaja nočna mora, saj je bil poraz z 2-8 proti Bayernu iz Münchna.

S svojo serijsko prednostjo na tekmi se bo Barça lahko opomogla po tem porazu. Poleg tega je Ferencvaros glede na moč svoje ekipe sorazmerno slabši. Zato je stava na zmago domačega moštva v obeh polčasih verjetno dovolj za igralce.

Poleg tega ne moremo reči, da madžarska panorama v devetdesetih minutah premaga katalonsko obrambo, sploh ko je Camp Nou najmočnejša palica Seitenovih varovancev. Torej je predlog brez BTTS verjetno najboljša stava za igralce skupaj z manj kot 4,5 golov v vratarjevem prostoru.