Nizozemska – Eredivisie
Datum: sobota, 16. januar 2024
Začetek ob 20:00 UK / 21:00 CET
Prizorišče: AFAS Stadion (Alkmaar).

AZ zadnje čase nadaljuje s teptanjem nasprotnikov v ligi. V tej sezoni so v nizu šestih tekem brez poraza, potem ko so zadnjič zmagali v gosteh z 1-3 proti PSV Eindhoven. Gostitelji so v tem nizu brez poraza dosegli dva remija, a oba v gosteh.

Den Haag je na tej prvenstveni lestvici na robu območja izpada. Gostje so izgubili tri od zadnjih petih tekem na programu in vzeli le 10 točk iz 16 poskusov. Ekipa prihaja na obisk po porazu doma proti Venlu z 1-4 v zadnji tekmi.

Medsebojni dvoboj AZ Alkmaar proti ADO Den Haag (h2h)

• Domačin je na zadnjih treh tekmah neporažen.
  • Obe ekipi sta v zadnjih devetih srečanjih zadeli le dvakrat.
  • Le ena od zadnjih 15 tekem se je končala z remijem.
  • Domačin je zabeležil tri od zadnjih petih skupnih zmag.
  • Njuno prejšnje srečanje leta 2024 se je končalo z remijem 2-2.

Stavni nasveti za AZ Alkmaar proti ADO Den Haag

Zadnjič, ko sta se ekipi pomerili, se je tekma končala z remijem. To je bil prvi remi po letu 2013, ki se je skupno zgodil pred 14 tekmami s h2h.

Na zadnji tekmi je Alkmaar gostil Den Haag, v devetdesetih minutah pa so dosegli 4 gole. Poleg tega je dvoboj h2h tik pred domačo tekmo prav tako videl 4+ golov ob polnem delu.

To nakazuje, da lahko pričakujemo dogodek z visokim številom točk na stadionu AFAS. Zato bo naklon 3,5 gola pri kvoti 1,80 igralcem verjetno prinesel dostojne donose.

Nobenega dvoma ni, da se bo tekma obetala domači zmagi v celoti. Toda možnosti, da bo napitnina prinesla dobiček, so majhne. Igralci so bili tako prijazni, da so dali kvoto 1,40 na AZ za zmago s hendikepom -1 na tekmo, kar je verjetno ustrezna stava na tekmo.