Italija Serie A
Datum: nedelja, 8. november 2024
Začne se ob 14. uri v Veliki Britaniji
Prizorišče: stadion Gewiss, Bergamo.

Odličen nogometni konec tedna v Italiji se nadaljuje z Atalanto, ki gostuje pri milanskem Interju, in zagotovo imamo napetost v nastajanju kljub razočaranjem v Ligi prvakov, ki so jih pustili za sabo. Atalanta je na tem terenu zmagala proti Liverpoolu (0-5) in po odličnem začetku v Serie A želi pokazati več.

Dea je z zmago nad Crotonejem (1:2) prekinila niz dveh zaporednih porazov, a kljub temu imela več težav, kot so mnogi pričakovali, zaradi česar bo podaja proti velikim še toliko bolj pomembna. Želijo si, da bi se njihova odlična strelska kariera vrnila čim prej in to, da bi se to zgodilo tukaj, bi bila zagotovo izjava.

Milanski Inter je doživel prepad z Real Madridom (3-2), ki je šel na drugo stran, čeprav bosta soliden izziv in le ena zmaga v sedmih tekmovalnih tekmah pritiskala na Antonia Conteja. Njegovi izbranci dosegajo zadetke, pred tem pa sta jih ustavila Šahtar Doneck (0:0) in Parma (2:2), kar bo skrb vzbujajoče tudi pred potjo v Bergamo.

Medsebojni dvoboj Atalanta proti Inter Milanu

Inter je zmagal z 0-2 na zadnjem gostovanju na tem terenu v začetku avgusta 2024.

Atalanta ima niz štirih tekem brez poraza, eno zmago in tri remije.

La Dea je v zadnjih treh tekmah dosegla le en gol, skupaj pa štiri na gostovanjih, kar bi lahko obetalo hudo konkurenco.

Napoved Atalanta proti Inter Milanu

Zdaj bomo šli postrani, da bi si razdelili plen na stadionu Gewiss, kjer je izenačenje na 3,50. Atalanta bi morala dokazati svojo vrednost kot trd oreh, vendar bi lahko bila prisiljena v razburljivo tekmo, s katero se bo morala soočiti v zadnji tretjini, če želi zagotoviti točke.

S tem v mislih smo prešli na cilje in mnogi so predlagali, da je dobra priložnost za zadetek nujna. Upamo, da ga bomo videli na obeh straneh in spet bomo imeli več kot 3,5 FT golov za 1,90 kot najboljšo vrednost, ki smo jo lahko našli. Verjamemo, da zadnji rezultati obeh ekip kažejo v to smer in to bi moralo tudi upravičiti poimenovanje derbija.