španska liga
Datum: nedelja, 18. oktober 2024
Začetek ob 17:30 UK / 18:30 CET
Prizorišče: stadion Mendizorrotza (Vitoria-Gasteiz).

Alavéji se trudijo ohraniti svojo obrambo v formi in šest golov, ki so jih prejeli na petih tekmah doslej, je jasen primer njihovega slabega izida.

Igranje doma je njihova največja prednost in domača zmaga z 1:0 nad Athleticom iz Bilbaa bo izboljšala moralo igralcev.

Elche je na lestvici nad gostitelji, čeprav je napredovala ekipa v mešanici. V kampanji so pokazali mešano formo in v treh poskusih dosegli vse možne rezultate na obrazcu.

Moštvo je neporaženo na zadnjih dveh tekmah, potem ko je na prejšnji tekmi na ligaškem koledarju doma proti Huesci remiziralo brez golov.

Medsebojni dvoboj Alaves proti Elche (h2h)

• Obiskovalec zabeleži tri od zadnjih petih skupnih zmag.
  • Prejšnje srečanje se je končalo z remijem brez golov.
  • Ekipi nista dosegli zadetka že šest tekem.
  • Le ena od zadnjih šestih tekem se je končala z remijem.
  • Gostitelji so izgubili le eno od sedmih domačih tekem.
  • Gostu na treh od zadnjih petih gostovanj ni uspelo doseči zadetka.

Napoved Alaves vs Elche

Alves uživa prednost v igri in je izgubil le eno od zadnjih treh iger v kampanji. Poleg tega je domača ekipa okrevala po prvi prvenstveni zmagi v tem obdobju in bo to formo poskušala dvigniti na naslednji tekmi.

Elche je neporažen na zadnjih dveh tekmah, a njihova šibka obramba verjetno ne bo zdržala napadov El Gloriosa 90 minut, še posebej v novi formi. Domača ekipa je izgubila le eno od zadnjih sedmih domačih tekem h2h z napredovano ekipo.

Na podlagi teh statističnih podatkov se zdi zmaga na domačem igrišču idealna možnost. Vendar pa je za igralce bolje, če Alaves zmaga v katerem koli delu tekme v devetdesetih minutah. S kvoto 1,44 zagotavlja večjo varnost za stavnice, da zaslužijo dostojne donose.

Tudi povprečje rezultatov je bilo v tej sezoni nizko za obe ekipi. Toda na sredini tekme bo verjetno nekaj dogajanja. Namig za več kot 1,5 zadetka s kvoto 1,57 bo verjetno zadostoval za zahtevo glede vratnega prostora.