💡Neposredni vir iz LEAGUELANE.com. Za dnevne donosne nasvete obiščite njihovo povezavo PREMIUM NAPOVEDI.

Italija Serie A
Datum: ponedeljek, 26. oktober 2024
Začetek ob 19 v Veliki Britaniji
Lokacija: Giuseppe Meazza, Milano.

Popolna sezona za AC Milan se nadaljuje; Rossoneri so edina ekipa Serie A, ki je po štirih tekmah ohranila 100-odstotni niz zmag. Poleg izjemnih predstav na domačem prizorišču je tudi začel kampanjo v Ligi Evropa s težko zmago proti Celtic FC.

AC Milan čaka še en derbi, ko se bo v ponedeljek zvečer pomeril z AS Roma. S tem dvobojem se bo končal tudi peti krog Serie A in veselimo se pravega šova.

Kar zadeva kvote, so gostitelji veliki favoriti za zmago s kvoto 2.20.

Medsebojni obračun AC Milan proti Romi

Ti dve ekipi imata dolgo zgodovino medsebojnih tekem. Doslej je bilo odigranih 56 tekem, rezultat pa je izenačen na 19 zmag in 18 remijev.

Precej boljšo statistiko ima AC Milan na dvobojih Giuseppe Meazze, saj je dobil trinajst tekem in le sedem izgubil.

Tudi zadnje srečanje je bilo julija letos v Milanu. Rossoneri so slavili zmago z 2:0 po zaslugi zadetkov Anteja Rebiča in Hakana Calhanogluja.

AC Milan vs Roma Napoved

AC Milan v tej novi nogometni kampanji igra nad pričakovanji. Zlatan Ibrahimović je prejšnji konec tedna popeljal ekipo do velike zmage nad milanskim Interjem. Derby Della Madonnina se je končal z 2-1 v korist Rossonerov.

Le nekaj dni po srečanju s Celticom v Glasgowu na uvodni tekmi Lige Evropa. Rade Krunic je imel priložnost v začetni enajsterici in na koncu dosegel svoj prvi gol za AC Milan. Tekmo so dobili s 3-1.

Edina majhna skrb za Stefana Piolija je, da je obrambna vrsta na zadnjih šestih tekmah ohranila le dve prazni mreži.

AS Roma je bila prav tako udeležena v akciji Lige Evropa sredi tedna. V Bernu so premagali švicarske prvake Young Boys, kljub zaostanku z golom. V drugem polčasu sta zadela Bruno Peres in Kumbulla.

Kar se tiče domače tekme, je Roma začela slabo, saj je na štirih tekmah zbrala le sedem točk. Najboljša predstava doslej je bila v remiju z Juventusom (2:2) doma. Podpora za gol na ponedeljkovi tekmi je najvarnejša možnost.