💡Neposredni vir iz LEAGUELANE.com. Za dnevne donosne nasvete obiščite njihovo povezavo PREMIUM NAPOVEDI.

Datum: petek, 2. oktober 2024
Začetek ob 19 v Veliki Britaniji
Prizorišče: stadion Pittodrie, Aberdeen.

Zdi se, da izpad iz končnice lige Europa ni imel velikega vpliva na Aberdeen in samozavest ekipe.

Takoj po neuspešnem gostovanju v Lizboni se je ekipa vrnila nazaj z uničenjem Ross Countyja na gostovanju in še izboljšala svojo uvrstitev v Premiershipu.

Dons ta petek pričakujejo eno najšibkejših ekip v ligi, St Mirren, in vse, kar ni domača zmaga, bi bilo presenečenje za vse.

Aberdeen je glavni favorit za zmago s kvoto 1,45. Gostje so trenutno na dnu lestvice in v grozljivem nizu porazov.

Aberdeen proti St Mirrenu medsebojni dvoboj

Doslej je bilo medsebojnih srečanj teh ekip 47, statistika pa je domačim zelo naklonjena. Aberdeen je zmagal 24 in izgubil le devet tekem.

Statistika je videti še boljša, ko gre za igre v Pittodrieju: 15 zmag, 7 remijev in samo 2 poraza.

Zadnje srečanje je bilo februarja, v pokalu FA. Aberdeen je zlahka zmagal z 2:0.

Aberdeen proti St Mirren stavni nasveti

Čeprav imata Glasgow Rangers in Celtic FC osem točk prednosti, lahko Aberdeen še vedno zelo hitro nadoknadi zaostanek. Za razliko od vrhunskega dvojca je Aberdeen zaradi evropskih obveznosti v Premiershipu odigral le sedem tekem, vse ostale ekipe pa sedem.

Trener Derek McInnes ima vse razloge, da je zadovoljen z dosedanjo predstavo. Mladi Lewis Ferguson je doslej igral kot nor, dosegel je štiri zadetke in podal dve podaji za soigralce. Če hoče St Mirren povzročiti razburjenje, se bo moral osredotočiti na tega tipa, to je gotovo.

Je pa zanimivo omeniti, da je Aberdeen v tej sezoni izgubil dve tekmi pri Pittodrieju, proti Motherwellu in Glasgow Rangersom. To se verjetno ne bo zgodilo proti ekipi, ki ima trenutno pet zaporednih porazov. Podprli smo gostitelje, da so premagali HT in FT, poleg tega smo dosegli gol v obeh polčasih.