Sacavenense x Sporting: Vezi unde să urmărești LIVE Cupa Portugaliei

Sporting se va confrunta cu Sacavenense în aia Luni, 23, ora 18:15 (ora Braziliei), în Stadionul Național Jamor, din Oeiras – Lisabona, pentru runda a 3-a a Cupa Portugaliei. Meciul va fi transmis în flux de TV SPORT în Portugalia la ora 22.

Sportiv în fruntea campionatului portughez, Sporting deschide luni, 23 noiembrie, un al doilea front de luptă. Acesta își va face debutul în ediția 2024/2024 a Cupei Portugaliei

Sporting a marcat două goluri în ultimele meciuri, ambele 4-4. Prima, la Lisabona, împotriva lui Tondela, l-a plasat în fruntea campionatului portughez. Al doilea, în deplasare, împotriva Vitória de Guimarães, și-a extins avantajul. Are 19 puncte (șase victorii și un egal). Mai sunt patru pe lângă Braga și Benfica, urmăritorii lor cei mai apropiați.

Începutul mai sus așteptat le-a dat fanilor speranța de a câștiga un titlu care nu se mai întâmplase din sezonul 1999/2000. Sporting nu a câștigat niciodată campionatul portughez în secolul XXI. Firește, este încă prea devreme pentru asta, mai ales ținând cont de investițiile mari făcute, și anume de Benfica, dar și de Porto în semne.

Alviverde are însă dedicare exclusivă turneelor ​​locale, din moment ce nu a reușit să se califice în Europa League. A căzut la LASK Linz din Austria în ultimul tur al calificărilor. De atunci, nu a pierdut. Au fost cinci victorii și o înfrângere.

Sacavenense vs Sporting: unde să vizionezi, programează, programează și cele mai recente știri, urmărește minut cu minut în timp real.