Porto x Tondela: ÎN DIRECT [HD]: Vezi unde să urmărești Liga NOS LIVE

Porto se va confrunta cu Tondela în aia Sâmbătă (05) la 17:30 (ora Braziliei), în Stadionul Dragao din Porto, pentru a 9-a zi din Premier League NOS. Meciul va fi transmis în flux de ESPN și SPORT TV în Portugalia la ora 21.

Odată cu îndeplinirea misiunii Ligii Campionilor, Porto își poate îndrepta acum atenția către campionatul portughez.

Marți, 1 decembrie, tot la Estádio do Dragão, Porto și-a confirmat calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor cu o zi înainte, menținând egalul XNUMX-XNUMX cu Manchester City. Rezultatul a fost bun, dar performanța nu a fost. Clubul a jucat ca o echipă mică. A produs doar două ocazii de finalizare în timpul meciului. Doar unul dintre ei a lovit ținta.

El a scăpat de înfrângere datorită erorilor de șuturi ale lui Manchester City, care au creat 19 ocazii de șuturi. Cinci dintre ei au mers la poarta portugheză. Dar nu au reușit să leagăn plasa. Totuși, chiar dacă ar pierde, Porto s-ar califica, întrucât victoria lui Olympique de Marseille în fața Olympiacos (2-1) în celălalt joc decisiv le-ar garanta locul în următoarea fază a turneului.

Cu toate acestea, Porto va trebui să producă mai mult pentru a pune trei puncte în contul lor în meciul de sâmbătă. Nici nu te poți gândi la un alt rezultat. Cu 16 puncte (cinci victorii, un egal și două înfrângeri), ocupă o modestă poziție a patra în clasament. Este la șase puncte sub liderul lui Sporting. Ca principală, performanța este superioară. Are a doua cea mai bună campanie în clasamentul proprietarilor. Din cele 12 puncte disputate în coloană, unul a câștigat nouă (trei victorii și o înfrângere) după ce a marcat nouă goluri și a primit cinci.

Porto x Tondela: unde să vizionați, programați, programare și cele mai recente știri, urmăriți minut cu minut în timp real.