Predictii Partizan-Real Madrid

Partizan și Real Madrid au scoruri vechi de rezolvat. Sezonul trecut, clubul sârb aproape că a eliminat crema de recoltă în playoff-urile din sferturi. Acum gazdele se află într-o situație similară, întrucât cu 4 runde de la final se agață de ultima, a 10-a linie, ceea ce le dă dreptul să continue lupta. Este factorul de motivare care va fi decisiv, întrucât Partizanul acasă și în deplasare sunt două echipe diferite.

Partizan

„Partizan” a câștigat pe teren propriu 11 meciuri din 14. Secvența eșecurilor din ultimele runde se datorează în mare parte faptului că baschetbalistii lui Zeljko Obradovic au jucat multe meciuri în deplasare. În deplasare, Partizan a câștigat doar 18,7% din timp și ocupă locul 15 în Euroliga la acest indicator.

real

Real Madrid și-a asigurat deja locul în sferturile de finală, în ciuda celor 3 înfrângeri în ultimele 5 jocuri. Clubul madrilen nu se simte foarte încrezător în călătoriile dificile. Anul acesta au pierdut deja cu Monaco (74:98) și Milan (76:81).

ghici

Este o atmosferă specială la Stark Arena din Belgrad. Dacă ne amintim de întâlnirea de anul trecut, Realul va fi foarte bine primit. Pariez pe o victorie clară a echipei gazdă.