Montpellier – Reims Guess

Sfaturi și predicții BwinPronostic Montpellier – Reims

Montpellier – Reims Sfaturi și cote. 25 octombrie, ora 15:00 FRANTA: Liga 1 – etapa a 8-a.

Montpellier – Avanpremiera de la Reims

• Cu o medie de 3,60 de goluri pe meci în ultimele cinci meciuri directe din Ligue 2 (L1) pe Stade de la Mosson, această ciocnire Montpellier-Reims are un mare potențial de goluri. În plus, cu cel puțin un gol în minutul 1 sau mai târziu în șase dintre cele șapte meciuri ale lui Montpellier din campionat în această campanie, acest meci ar putea avea o dramă târzie.
  • Gazdele sunt dornice să înceapă bine, având în vedere că au avut un avans de un gol la HT în fiecare dintre cele trei victorii pe teren propriu din acest sezon (L1), după ce au marcat deschiderea în primele 20 de minute în două ocazii. Interesant este că trei dintre ultimele lor cinci înfrângeri acasă din L1 au văzut deschiderea înscrisă tocmai în al șaselea minut, inclusiv ultimul lor H2H din L1 aici.
  • Reims continuă să urmărească prima victorie (D2, S5) și, prin urmare, se confruntă cu cel mai prost început de Ligă (L1) dintr-un sezon din istoria clubului. Cu toate acestea, este încurajator faptul că în cele 12 întâlniri anterioare H2H la Montpellier din istoria lor L1, Reims a fost ușor dominant, returnând un record de: W6, D1, L5 – GF 21, GA 21.
  • Fanii ar trebui să se aștepte la o acțiune timpurie aici, deoarece golul de deschidere a fost marcat înainte de minutul 20 în toate cele patru deplasări ale oaspeților din acest sezon, cu excepția uneia. Acesta a fost și cazul în fiecare dintre ultimele trei meciuri L1 H2H desfășurate aici. Două treimi din golurile înscrise / primite în acea perioadă au venit înaintea HT.
  • Jucători de urmărit: Gaëtan Laborde a fost golgheterul lui Montpellier în patru din ultimele șase meciuri de ligă. Tânărul de la Reims, El Bilal Touré, a fost primul marcator al echipei sale în trei din ultimele patru meciuri din L1, care l-a văzut marcat.
  • Serie de victorii: Montpellier nu a câștigat în cinci jocuri competitive arbitrate de Willy Delajod (L1, L4), inclusiv două înfrângeri cu Reims sezonul trecut.
Jocuri heads-up: MONTPELLIER – REIMS
17/12/19 COU Reims Montpellier 1: 0
19,10,19 L1 Reims Montpellier 1: 0
24/02/19 L1 Montpellier Reims 2: 4
01.09.18 L1 Reims Montpellier 0: 1