Lorient – ​​​​Nantes Pronosticuri, Predicții și Sfaturi

⚽ Predicții Lorient – ​​​​Nantes

Lorient – ​​​​Nantes Sfaturi și cote. 8 noiembrie, ora 15:00 FRANTA: Liga 1 – etapa a 10-a.

Lorient – ​​Avanpremiera Nantes

• Lorient se află deasupra ultimelor trei din Ligue 1 (L1) la golaveraj numai după ce a câștigat doar unul dintre ultimele opt meciuri din ligă (G1, L2, L5), deși trei dintre înfrângerile lor au fost cu un singur gol. Lorient, singura echipă din L1 care mai conduce HT în acest sezon, a marcat șapte dintre cele 12 goluri din L1 după minutul 60. Totuși, asta l-a ajutat să câștige două dintre cele cinci meciuri în care a primit primul (G2, L3), deși încă nu a câștigat niciunul dintre meciurile din ligă în care a marcat primul gol (D1, L2).
  • Cu toate acestea, este îngrijorător faptul că Lorient nu a câștigat în ultimele șapte L1 H2H (D2, L5). De asemenea, ei nu au câștigat acasă în ultimele trei jocuri din L1 (D1, L2), pierzând cinci puncte după ce au marcat primul în două dintre acele jocuri.
  • Nantes a câștigat doar unul din ultimele șase meciuri din L1 (W1, L1, L4) și în cinci dintre ele a primit mai mult de 2 goluri. Așteaptă-te totuși la acțiune târzie, deoarece șapte dintre cele 13 „autogoluri” ale lui Nantes în L1 au venit dincolo de minutul 60, cu cinci primite în perioada 61-70, care au rămas neînvinși în jocurile din L1 ale lui Nantes (G6, D1).
  • Oaspeții nu au câștiguri în deplasare de acasă în acest sezon L1 (L1, L3) și nu au reușit să înscrie împotriva HT în trei dintre cele patru jocuri. Ulterior, ei au suferit primii (și au pierdut) în ultimele trei.
  • Jucători de urmărit: Yoane Wissa a marcat ultimele sale trei goluri în prelungiri din L1, de două ori mai multe decât cel mai mare marcator al lui Lorient. Între timp, Nantesul Imrân Louza și-a marcat golurile în L1 înainte de HT și din penalty.
  • Statistici interesante: Lorient a păstrat foaia goală în ultimele 19 meciuri pe teren propriu din clasamentul de top, deși au primit doar 11 goluri.
Meci heads-up: LORIENT – NANTES
29.04.17 L1 Nantes Lorient 1: 0
15.10.16 L1 Lorient Nantes 1: 2
27.07.16 CF Lorient Nantes 0: 1