Famalicão x Sporting: ÎN DIRECT [HD]: Vezi unde să urmărești Liga NOS LIVE

Famalicão se confruntă cu Sportingîn aia Sâmbătă (05) la 15:00 (ora Braziliei), în Stadionul Municipal Famalicão, în Vila Nova de Famalicão, pentru a 9-a zi din Premier League NOS. Meciul va fi transmis în flux de ESPN și SPORT TV în Portugalia la ora 19.

Căutând să profite de avantajul oferit de calendarul mai ușor, Sporting se confruntă cu Famalicão în această sâmbătă (05).

Eliminați devreme din Europa League când au căzut în ultima fază a procesului de selecție în faza grupelor turneului împotriva LASK Linz, din Austria, Sporting a jucat aproape toată prima jumătate a sezonului 2024/2024 cu avantajul de a avea un calendar mult mai ușor decât Benfica și Porto. A știut să profite la maximum de perioadele mai lungi de antrenament.

Cu 22 de puncte (șapte victorii și un egal), conduce campionatul portughez, pe care l-a câștigat în acest secol. Au patru puncte împotriva lui Braga și Benfica, care împart locul doi. Liderul în comparație cu Porto, pe locul patru, este de șase puncte. Acest avantaj, însă, se apropie de sfârșit. Săptămâna viitoare, competițiile continentale vor avea etapa finală a fazei grupelor. De atunci înainte. calendarul va fi același pentru toată lumea.

Sporting nu a mai pierdut de la meciul cu LASK Linz. Au fost șapte victorii și un egal. Această listă include debutul în Cupa Portugaliei. L-a bătut pe Sacavenense cu un masacru. A aplicat 7 la 1. Următorul său rival va fi Paços de Ferreira. Vei putea cânta pe stadionul tău. Ca vizitator, în campionatul portughez, au o rată de succes de 100%. A câștigat cele patru jocuri pe care le-a jucat, a marcat zece goluri și a primit unul.

Famalicão x Sporting: unde să vizionați, să programați, să programați și cele mai recente știri, urmăriți minut cu minut în timp real.