💡Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.

Шведска – Алсвенскан
Датум: понеделник, 26 октомври 2024 година
Почеток во 18:00 ОК / 19:00 по средноевропско време
Локација: Паскбергсвален (Варберг).

Предизборните вежби на Варбергс продолжија и во натпреварот 5 оваа сезона. Оваа трка без победа ги чинеше неколку поени што ги однесе до 12-то место со 27 поени (7W 6D 11L) во кампањата.

На Елфсборг му беше тешко да ја задржи играта во свои раце во текот на сите деведесет минути. Во најголем дел од нивните игри доминираат нерешени натпревари што ги става на четвртото место со 39 бодови (9W 12D 3L) на табелата.

Варбергс против Елфсборг од глава до глава (ч2 часа)

• Тимовите се сретнаа само еднаш во последните години.
  • Нивната единствена средба резултираше со реми 3-3 на Елфсборг.

Предвидување на Варбергс против Елфсборг

Варберг се разликува од гостите на табелата со огромни 12 бода оваа сезона. Понатаму, два последователни порази на домашен терен не го подигнуваат баш моралот на промовираниот тим во кампањата. Домаќинот е без победа на последните пет натпревари, откако на домашен терен во првенството загуби од Норчепинг со 1-3.

Елфсборг имаше серија без победа од четири последователни натпревари, но со само еден пораз. Сепак, тимот бараше победи на гостувањето по победата на домашен терен над Калмар со 3-1 во последниот натпревар од календарот.

Во обратниот натпревар, Стромберг од Варберг му ја ускрати победата на Елфсборг во последните минути од натпреварот, кој заврши нерешено 3-3. Со оглед на тоа што двата тима играат високо во натпреварот, можеме да очекуваме сличен судир со акции и на следниот натпревар; Ова е причината зошто давањето бакшиш BTTS е најдобриот залог во играта.

Жолтите ќе се потпрат на нивното лигашко искуство и пристојна форма на патот за да се одмаздат на последниот првенствен натпревар. За да бидеме на безбедна страна, облогот без реми на Елфсборг веројатно ќе биде соодветна опција за обложувачите.