Статистика на Свонси – Милвол

Совети и предвидувања на BwinПредвидувања на Свонси – Милвол

Свонси - Совети и шанси за Милвол. 3 октомври 15:00 АНГЛИЈА: Првенство – 4.коло.

• Свонси Сити ја започна својата шампионска кампања без пораз во три натпревари (Г2, Д1) и допрва треба да прими гол. Тие се, исто така, единствениот клуб во лигата кој допрва треба да добие жолт картон, а со оглед на тоа што пет од нивните последни шест H2H натпревари против Милвол имаат помалку од 2,5 гола, може да има ниски брои во голем број различни метрики.
  • Минатата сезона, Свонси постигна само два гола на домашен терен во првенството по 75. минута, но исто така го имаше и вториот најголем број (заеднички) број на нерешени натпревари на домашен терен (13). Нивните домашни „проширувања на голови“ се сепак умерени, со тоа што Свонси примил 2+ гола само еднаш во 15 натпревари во локалната лига, но постигнал 3+ гола само двапати.
  • Севкупно, Милвол беше тешко да се победи веќе некое време, губејќи само четири од претходните 18 лигашки натпревари (Г7, Д7, Д4), со само четири сведоци на повеќе од 2,5 гола. Понатаму, шефот на Милвол, Гери Ровет, лично ужива во соочувањето со Свонси, откако избегна пораз во нивните претходни три H2H средби (G2, D1), при што и двата победија со 1-0.
  • „Лавовите“ добија пет од нивните последни девет првенствени битки на гости (Г5, Д2, Л2), а седумте победи/реми останаа чиста мрежа. Иако често победуваат во тесни натпревари, нивните последни пет првенствени порази на гостински терен се со релативно висок просек од 4,20 голови по натпревар.
  • Играчи кои треба да се гледаат: Свонси ги доби последните пет натпревари од домашното првенство во кои постигна Андре Ају, вклучувајќи четири гола по 60 минути.
  • Фудбалерот на Милвол, Џед Валас, постигна гол во последователни првенствени натпревари за својот клуб, додека седум од неговите последни девет првенствени голови беа постигнати на гостински натпревари.
  • Клучна статистика: Минатата сезона Милвол прими најмалку голови на гости во првата половина од дивизијата (0,30 по натпревар во просек).
Хед-ап натпревар: СВОНСИ – МИЛВОЛ
30/06/20 CHA Милвол Национално или европско 1: 1
23.11.19 CHA Национално или европско Милвол 0: 1
09.02.19 CHA Национално или европско Милвол 1: 0
01.09.18 CHA Милвол Национално или европско 1: 2
30.04.11 CHA Милвол Национално или европско 0: 2