💡Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.

Лига на УЕФА
Датум: среда, 14 октомври 2024 година
Почеток во 19:45 ОК / 20:45 по средноевропско време
Локација: Парк Хемпден.

Израел и Словачка ефективно се повлекоа од трката за првото место, што ќе им даде билет за Лигата А. Засега, битката е само помеѓу луѓето на Стив Кларк и моторите.

Со оглед на тоа што оваа среда двајцата се соочуваат на „Хемпден Парк“, пресметката е практично решавачка, особено со еден од двата тима разделени со еден бод.

Како такви, секако би можеле да очекуваме жестока пресметка и двете екипи би биле расположени да се борат до крај.

Со оглед на формата на двата тима, нивниот очај и обратната игра (трилер со три гола, при што двата тима ја најдоа мрежата), очекуваме уште еден меч со високи резултати оваа среда.

Шкотска x Чешка: директни (h2h)

• Последниот натпревар заврши со победа на гости кај избраниците на Кларк од 1-2. Натпреварот се одигра пред само еден месец.
  • Никогаш не престана да постигнува голови дома.
  • На пет од осумте претходни пресметки се забележани голови од двата тима.
  • Избраниците на Јарослав Силхави постигнаа два или повеќе гола на секој официјален натпревар на гостински терен.

Шкотска против Чешка: предвидување

Ендрју Робертсон и неговите момци постигнаа победа од 1-0 на домашен терен во последното коло против Словачка. Во многу натпреварувачка игра домашната екипа ја постигна победата по првото полувреме без голови.

Во меѓувреме, Локомотиви забележаа победа од 1-2 на гостински терен минатата недела против Израел. Гостите ги постигнуваа своите два гола на почетокот на секое полувреме, иако домашните постигнаа еден во 56º минута - не можев да најдам повеќе.

Како што стојат работите, двата тима се во добра форма. Момците на Кларк победија на шест од нивните претходни седум натпревари и немаат пораз во последните 12 месеци.

На домашен терен последниот пораз го имаше во септември 2019 година и оттогаш забележаа серија победи на овие натпревари, освен еден натпревар.

Од друга страна, нивниот противник победи на три од нивните претходни четири натпревари во целина и постигна два или повеќе гола во девет од нивните претходни дванаесет натпревари.

Патем, тие отидоа во победничка серија во текот на 2024 година и исто така постигнаа два или повеќе гола на секој од тие натпревари.

И, конечно, претходните h2h судири беа исто така игри со високи резултати.

Имајќи ги предвид сите овие фактори, очекувајте двете екипи да постигнат голови оваа среда, особено со промоција во Лига А на линијата.

Шкотска против Чешка: Совети за обложување

• Двата тима ќе постигнат гол од 1,83 (5/6)