💡Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.

Франција - Лига 1
Датум: сабота, 26 септември 2024 година
Почеток во 16 часот ОК / 17 часот по средноевропско време
Локација: Стад Жофрој-Гишар (Сент Етјен).

Овој натпревар сигурно ќе биде интересен спектакл, бидејќи се соочуваат два тима блиску до врвот во Лига 1.

Сент Етјен и Рен остануваат непоразени, и двајцата имаат по 3 победи и врзани по 1 за 10 бода и моментално се на 1-вото и 2-то место. Така, ќе биде многу возбудливо да се види овој натпревар во сабота попладне.

Сент Етјен ги загуби првите бодови сезонава на гостувањето кај Нант минатиот викенд, кога мечот заврши 2-2, но на домашен терен имаат 100% учинок каде веќе ги победија Стразбур и Лориен.

Рен би отишол на врвот во лигата со победа, па ја има сета мотивација што му е потребна. Тимот на овој натпревар доаѓа со победа во последните 3 последователни победи, а последниот натпревар заврши со победа од 2-1 над Монако, импресивен резултат.

Рен на гости го победи Ним и ремизираше со Лил. Веќе имаат постигнато 5 гола на гостински терен.

Сент Етјен против Рен: директни

• Минатата сезона овој првенствен натпревар заврши 1-1.
  • Рен нема победа на Сент Етјен од 2011 година.
  • Шест од последните десет средби меѓу клубовите од Лига 1 завршија нерешено.
  • На 5 од последните шест натпревари двете екипи постигнаа голови.

Сент Етјен против Рен: предвидување

Двата клуба ги очекуваат најтешките натпревари во сезоната и загриженоста е дека тие би можеле да се откажат еден со друг. Но, може да има решен победник во второто полувреме, кога ќе се изморат нозете.

Затоа резултатот на полувремето ќе го ратификуваме нерешено и за повеќе голови во второто полувреме. Двата клуба ќе играат многу блиску до своите гради и ќе се отворат и преземаат ризици како што оди натпреварот, треба да видиме многу интригантна игра во која никој нема да сака да попушти.

Сент Етјен против Рен: совети за обложување:

• Полувреме: нерешено од 1,91 часот (10/11)
  • Полувреме со највисок резултат: 2. полувреме 2,10 (11/10)
  • Најдобар стрелец во секое време: Серху Гираси (Сент Етјен) од 3,00 часот (2/1).

Барате повеќе игри? прочитај се Предвидувања за француската Лига 1 тука или скокнете на нашата главна страница страница со фудбалски совети.

🔥Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.