💡Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.

Предвидување на шампионатот Ротерам Јунајтед против Лутон Таун од LeagueLane

Англија – Шампионат
Датум: среда, 4 ноември 2024 година
Почеток во 19:45 ОК / 20:45 по средноевропско време
Место: Стадион Аесеал Њујорк (Ротерам).

Ротерам Јунајтед има мешана форма во лигата, со 4 порази веќе на девет првенствени средби. Само два од петте натпревари без пораз беа последователни победи. Тие ќе бидат домаќини по поразот од 1-0 на гости кај Стоук Сити во календарот на кампањата.

Лутон имаше само еден пораз во последните три првенствени натпревари, но загуби и победи четири во секој од нивните девет првенствени натпревари оваа сезона. Тие имаат четири бода предност пред домаќинот и ќе гостуваат по поразот на домашен терен од Брентфорд со 3-0 во претходниот натпревар.

Ротерам против Лутон од глава до глава (h2h)

• Домаќинот забележа три од вкупно четири победи.
  • Милерите загубија само еден од нивните шест средби од 2000 година.
  • Нивниот претходен состанок во 2009 година му донесе победа на Лутон со 3-0 на домашен терен.
  • Двата тима постигнаа голови во два од последните три натпревари.
  • Хејтерите ги пропуштија сите нивни посети на ова место од 2000 година.

Предвидување на Ротерам против Лутон

Тимовите последен пат се сретнаа во 2009 година, кога одиграа еден натпревар од Лига 2 и два натпревари од ФА Купот во нивната историја на h4,3h. Важно е да се истакне дека тимовите заедно постигнаа во просек по XNUMX гола на овие натпревари. Затоа, можеме да очекуваме голови за деведесет минути.

Понатаму, Ротерам има постигнато 8 гола во своите девет натпревари во досегашниот тек од сезоната. Не заостануваат ниту „хејтерите“, кои во истиот период постигнаа 7 гола. Двата тима примија по 10 гола, покажувајќи несигурна одбрана за двете екипи на полувремето.

Врз основа на оваа статистика, превртувањето над 1,5 гола веројатно ќе послужи како соодветна опција на голот за пристојни приноси. Двојната шанса што го фаворизира градот Лутон веројатно ќе биде најдобрата залог за обложувачите, бидејќи промовираниот тим е тој што го организира натпреварот.