💡Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.

Франција Лига 1
Датум: сабота, 31 октомври 2024 година
Започнува во 16 часот ОК / 17 часот по средноевропско време
Локација: Roazhon Park (Рен).

Рен ќе биде фаворит за победа на овој натпревар, но мора да бидеме јасни за нивната моментална форма и клубот влегува во овој натпревар без победа во последните 3 натпревари.

Како резултат на тоа паднаа на третото место, но во исто време заостануваат само 3 бода зад лидерот ПСЖ. Минатиот викенд беше шок, бидејќи Рен падна на првиот пораз сезонава, а тоа беше на домашен терен кога загуби со 2-1 од Анже, многумина не би го сфатиле тоа. Рен имаше само еден удар кон противничкиот гол во текот на целиот натпревар и тој разочарувачки приказ следеше по ремито против Дижон и Ремс, со двата клуба на дното во Лига 1.

Малку е збунувачки да се види како локалното население ја губи својата форма, но победата викендов би го намалила притисокот врз клубот.

Брест во овој натпревар доаѓа на 14. место и има 9 бодови. Формата е загрижувачка, бидејќи загубија 3 од последните четири натпревари и тоа ги вклучува и последователните. Минатиот викенд Брест беше поразен со 3-0 на домашен терен против Стразбур и нивниот дом е местото каде што треба да освојат бодови, овој натпревар се чини дека е многу тежок за клубот кој веќе загуби 3 натпревари на гости од четири. сок.

Рен против Брест од глава до глава

• Минатата сезона овој натпревар заврши 0-0.
  • Последните 3 лигашки натпревари се забележани под 1,5 гол.
  • Брест не го победил Рен во лигата од 2011 година.

Рен против Брест: предвидување

Двата тима влегуваат во овој натпревар со мала самодоверба и слаба форма, така што нема да бидеме изненадени да видиме бавен и внимателен старт од двете екипи. Сепак, би било изненадување да се види Рен како продолжува со слабата форма, па ќе го поддржиме да дојдат и да победат овде.

Исто така, ќе се вратиме за да видиме повеќе голови во второто полувреме и за помали облози ќе бараме точен резултат на полувремето.

И двата клуба се способни да играат добар фудбал, но овој натпревар може да го реши кој прв ќе даде гол, бидејќи може да ја одземе мотивацијата на другата страна, но ова за нас изгледа како домашна победа.