Ремс – Предвидувања, предвидувања и совети во Стразбур

Совети и предвидувања на BwinПрогнози Ремс – Стразбур

Ремс – Стразбур Совети и шанси. 1 ноември, 15 часот ФРАНЦИЈА: Лига 1 – 9. коло.

Преглед Ремс – Стразбур

• Серијата на Ремс од седум натпревари без победа во Лига 1 (L1) (D2, L5) конечно беше прекината кога минатиот пат го совладаа Монпеље со 4-0, во она што не беше само нивна прва победа во кампањата, туку и највисок врв. Летечка победа во клупската историја! Овој резултат исто така го продолжи неодамнешниот тренд, бидејќи првиот гол беше постигнат во првите 20 минути од последните пет првенствени натпревари на Ремс.
  • Сепак, и покрај нагласената победа, головите беа проблем за Ремс на домашен терен и тие последователно постигнаа помалку од 1,5 тимски голови на 14 од нивните последни 15 натпревари во домашната лига (Г4, Д6, Д5). Овие офанзивни проблеми, кои делумно се одговорни за три последователни порази на домашен терен во L1, сега ги имаат „Les Rouges et Blancs“ на работ на несреќен нов рекорд, бидејќи никогаш не загубиле четири последователни домашни натпревари во највисоката категорија.
  • Со Стразбур кој патува овде, очекувајте победник бидејќи тие се еден од трите тима од L1 кои допрва треба да ремизираат (W2, L6). Сепак, победата од 3-0 на гостински терен во нивниот последен натпревар од врвот беше забележлива бидејќи нивните последни четири лигашки натпревари сега го видоа победничкиот тим на денот да го заземе првото место во ХТ.
  • Повторувањето на таа победа ќе бара добар почеток, бидејќи Стразбур победи само на една од последните 34 лигашки натпревари на гостински терен во кои први примија (Б1, Б7, 26). Тие очигледно работеа на дефанзивна цврстина од самиот почеток, откако во првото полувреме одржуваа чисти голови во три од нивните четири L1 патувања оваа сезона.
  • Играчи кои треба да се гледаат: Булеј Диа последен пат испиша историја со тоа што стана првиот играч на Ремс кој постигнал 3+ голови на натпревар во Л1 по Сантијаго Сантамарија во 1978 година.
  • Лудовик Ајорке (СТР) беше најдобар стрелец на натпреварот во неговите два гостувања оваа сезона.
  • Победничка серија: еден досуден пенал на последните пет гостувања во Л1 Стразбур.
Натпревари директни: РЕИМС – СТРАЗБУР
02.09.20 L1 Стразбур Ремс 3: 0
01.07.20 ЦОУ Ремс Стразбур 1: 0 (0: 0)
18.08.19 L1 Ремс Стразбур 0: 0
04.03.19 L1 Стразбур Ремс 4: 0