💡Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.

Престон против Кардиф Сити шампионатот предвидување од LeagueLane

Датум: недела, 18 октомври 2024 година
Почеток во 12:00 часот по Обединетото Кралство
Локација: Дипдејл, Престон

Петтото коло од Премиер лигата ќе заврши в недела напладне во Дипдејл, каде Престон Норт Енд ќе ве пречека во Кардиф Сити.

Домаќините минатата сезона беа еден од најтешките тимови за победа кога се во прашање домашните натпревари, особено на почетокот од претходната сезона.

Двата тима имаат малку бавен почеток досега, со акумулирани само четири бода и заземаат позиции на дното на првенствената табела.

Тоа сигурно ќе се промени за победникот од овој натпревар. Сосема очекувано, Престон е фаворит за победа со моментална цена од 2,30.

Престон против Кардиф Сити од глава до глава

Во изминатиот период имаше многу средби меѓу овие два тима, поточно 48. Резултатот е прилично тесен во однос на победите. Престон победи на 19 натпревари, додека сините птици победија 17 пати. Кога станува збор за ова место, домаќините имаат висока стапка на победа од 50% од 24 натпревари.

Најновиот h2h се одржа на истиот стадион на крајот на јуни оваа година. Кардиф дојде до изненадувачка победа од 3-1.

Имаше ист број на опции за над и под во претходните десет натпревари меѓу нив.

Совети за обложување за Престон против Кардиф Сити

Престон ги изненади сите непосредно пред репрезентативната пауза со својот настап на стадионот Комјунити против Брентфорд. Заостанаа со два гола во првото полувреме и многумина мислеа дека играта е завршена.

Сепак, Престон се врати во стил бидејќи постигна четири гола во второто полувреме за да го добие натпреварот. Човек на натпреварот беше Скот Синклер со два гола и асистенција.

Ако вака можат да освојат еден од најтешките терени во лигата, сигурно имаат добри шанси против Кардиф.

Тимот на Велс имаше разочарувачка кампања, која вклучува порази на домашен терен од Шефилд Венсдеј и Ридинг. Единствената победа беше против последнопласираниот Нотингем Форест.

Сметаме дека изборот на куќата има голема вредност, додека изборот на банкарот е под 2,5 метри квадратни.