Porto x Tondela: ВО ЖИВО [HD]: Погледнете каде да ГЛЕДАТЕ ВО ЖИВО Liga NOS

Порто ќе се соочи со Тондела во тоа Сабота (05) во 17:30 часот (време во Бразил), во Стадионот Драгао во Порто, за 9-ти ден од Премиер лигата NOS. Натпреварот ќе биде проследен од ESPN и СПОРТ ТВ во Португалија во 21:30 часот.

Со завршената мисија во Лигата на шампионите, Порто сега може да го сврти вниманието кон португалското првенство.

Во вторник, 1-ви декември, исто така на Естадио до Драгао, Порто ги потврди квалификациите за осминафиналето на Лигата на шампионите со најава за еден ден, останувајќи во ремито XNUMX-XNUMX со Манчестер Сити. Резултатот беше добар, но перформансите не беа. Клубот играше како мал тим. Дадоа само две можности за завршница во текот на натпреварот. Само еден од нив ја погоди целта.

Тој го избегна поразот благодарение на грешките во шутот на Манчестер Сити кои создадоа 19 можности за шут. Пет од нив отидоа на голот на Португалија. Но, не успеаја да ја замавнат мрежата. Сепак, и да загуби, Порто ќе се квалификуваше, бидејќи победата на Олимпик од Марсеј над Олимпијакос (2-1) во другиот решавачки натпревар ќе го гарантира нивното место во следната фаза од турнирот.

Сепак, Порто сигурно ќе мора да произведе повеќе за да стави три бода на своето конто во овој саботен натпревар. Не можете ни да помислите на друг исход. Со 16 бодови (пет победи, едно реми и два порази) зазема скромна четврта позиција на табелата. Заостанува шест бода зад лидерот на Спортинг. Како главна, изведбата е супериорна. Ја има втората најдобра кампања во рангирањето на сопствениците на имот. Од 12 оспорени бода во колоната, еден освои девет (три победи и еден пораз) со постигнати девет гола и примени пет.

Porto x Tondela: каде да гледате, распоред, програмирање и најнови вести, следете минута по минута во реално време.