Ponte Preta x Sampaio Corrêa ВО ЖИВО [HD]: Погледнете каде да го гледате на ТВ и онлајн

Понте Прета и Сампајо Кореа лице, во тоа вторник (01), на 21h30 (време во Бразил), во Стадион Мојсес Лукарели, во Кампинас (СП), за 25. Коло од Кампеонато Бразилеиро Серија Б. Натпреварот ќе се пренесува во живо на денот ПРЕМИЕРА.

Екипите влегуваат на терен овој вторник (01), за 25. коло на Бразилијао; видете како да го следите во живо на ТВ и онлајн.

Четири бода ги делат екипите на првенствената табела, а и двајцата бараат рехабилитација во првенството. Понте, осмото место со 36 бодови, доаѓа од поразот од 2-1, кам-бек, од CSA во последното коло и забележа серија од пет натпревари без пораз.

Покрај крајот на нивната серија без пораз, Макака продолжи без победа на ниту еден директен натпревар во Серија Б. Досега има шест натпревари, со пет порази (Америка-МГ, Шапекоенсе, Хувентуде, Кујаба и ЦСА) и нерешено (Америка -МГ).

Сега, обидете се да ја повторите победата од првото коло над Сампајо, фенер во тоа време, за да ја скршите оваа судбина и да се доближите до Г-4, кој денес заостанува четири бода.

Тимот на триколорите, пак, губи на домашен терен од Бразил де Пелотас со 1-0 и сака да се одземе од балансираниот фонд на тимовите кои се во рамките на Г-4.
Со 40 бода на третото место, Триколор може да ја напушти зоната за пласман во случај на пораз од Понте Прета. Со победа Боливија Керида би отворила седум бода од ривалската игра.

Ponte Preta x Sampaio Corrêa: каде да гледате, распоред, распоред и најновите вести, следете минута по минута во реално време.

Каде да гледате Ponte Preta x Sampaio Corrêa денес?

емитување: деби за цел Бразил, со раскажување на Хулио Оливеира и коментари на Карлос Едуардо Лино.