Полска – Италија Предвидувања, предвидувања и совети

Совети и предвидувања на BwinПредвидувања Полска – Италија

Полска – Италија Совети и шанси. 11 октомври, 19:45 УЕФА Лига на нации – Лига А – Трето коло.

Преглед Полска – Италија

• Полска се соочува со Италија во Лигата на нации на УЕФА (УНЛ) уште еднаш по две години чекање, освојувајќи само три од претходните 16 H2H (D7, L6). Сепак, Полска победи на шест (L1) од нивните последни седум натпревари, пет со над 2,5 постигнати гола и четири беа сведоци на двата тима во мрежата. Сепак, на девет од последните 13 натпревари на Полска, најмалку една екипа не успеала да постигне гол.
  • На домашен терен, Полска е непоразена веќе шест натпревари (Г5, Л1), одржувајќи четири голови. На секој од петте натпревари кои не завршија без голови, домаќините први постигнаа гол, а покрај тоа Полска во сите пет постигна барем по еден гол по 76. минута.
  • Под 2,5 гола (W2, D3, N1) се постигнати во претходните шест натпревари во историјата на Италија, вклучувајќи ги и двата UNL H2H (W1, D1). Секој од тие три добиени/загубени натпревари заврши 1-0, при што решавачкиот гол беше постигнат двапати по полувремето, вклучувајќи ја тука победата на Италија во УНЛ.
  • Спротивно на тоа, осум од последните девет натпревари на гостите за време на квалификациската кампања за ЕП 2024 имаат повеќе од 3 постигнати гола, при што Италија победи со најмалку три гола разлика во последните три. Понатаму, за секоја од последните пет победи на Италија е забележана дека тие водат во ХТ „до нула“, вклучувајќи ја и победата против Молдавија во средината на неделата.
  • Играчи за гледање: Камил Гросицки (ПОЛ) постигна хет-трик во првото полувреме во средината на неделата против Финска. Тој, исто така, постигна гол за победа на последниот натпревар на УНЛ (9 септември).
  • Во меѓувреме, Франческо Капуто (ИТА) постигна гол во првото полувреме на првото полувреме против Молдавија во средината на неделата, но неговите три првенствени гола оваа сезона дојдоа по паузата.
  • Жешка статистика: Роберто Манчини освои 15 од неговите 22 натпревари за Италија (68,18%). Тоа е највисок процент меѓу тренерите на „аѕурите“ со најмалку 20 натпревари во кариерата.
Натпревари директни: ПОЛСКА – ИТАЛИЈА
14.10.18 А Л Полска Италија 0: 1
07.09.18 А Л Италија Полска 1: 1
11.11.11 FI Полска Италија 0: 2
12.11.03 FI Италија Полска 1: 3
30.04.97 банхиро Италија Полска 3: 0