Совети за предвидување, предвидување и обложување

💡Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.

Каен против Бастија-Предвидување на натпреварот-Предвидување-Француска лига-27-август-2016

Каен против Бастија
Франција Лига 1
Датум: Сабота, 27 август
Почеток: 19:00 часот БСТ
Локација: Стад Мишел д'Орнано

Ова ќе биде втор домашен натпревар за Каен сезонава. Првиот беше трилер со пет гола додека го совладаа Лориен. Сосема очекувано, тие го загубија следниот натпревар од Лион, но никој во клубот нема да се грижи за поразот од потенцијалниот шампионски предизвикувач. Каен ќе биде домаќин на Бастија и мислите ќе се насочат кон натпревар што клубот може да го добие.

Истото може да се каже и за Бастија, која загуби на првиот меч од шампионот ПСЖ, но лесно го победи Лориен со 3-0 на гостински терен. Бастија има слаба одбрана оваа сезона каде дури и против ПСЖ прими само еден гол и се надева дека ќе го направи тоа повторно и многу ќе ја фрустрира домашната екипа.

Каен против Бастија: глава до глава

Во последните два натпревари овде Бастија дојде со бод и јас би бил среќен со тоа пред натпреварот.

Иако Каен не победи на овој натпревар во последните пет натпревари, пред шест години имаше многу нерешени средби меѓу нив.

На последните четири натпревари видовме само 5 гола и треба да очекуваме игра со слаб резултат со бавен и внимателен старт врз основа на претходните натпревари.

Каен против Бастија: предвидување

Тешко е да се види победник овде и најдобро е да се обложувате на ниски голови и прво полувреме кое ќе се одвива многу бавно. Второто полувреме може да се подобри, но овие две екипи, во оваа фаза од сезоната и изедначени, би можеле да се радуваат на ремито. За да бидете на безбедна страна, отстранете ја оваа понуда во првите 45 минути и продолжете со претпазливост.

Каен против Бастија - статистички предвидувања за обложување - Лига 1 до 27 август 2016 година Франција

Каен против Бастија: совети за обложување