Олимпик Марсеј против Порто ВО ЖИВО [HD]: Погледнете каде да гледате на ТВ и онлајн

Олимпик Марсеј и Порто соочете се еден со друг во ова Среда 25-ти во 17 часот (време во Бразил), на стадионот Велодром во Марсеј – Франција, за 4. коло на Група Ц. дава Лигата на шампионите. Натпреварот ќе биде проследен од EI PLUS и TVI, Eleven Sports 1 (Португалија во 21:00 часот).

Натпреварот важи за четвртото коло од групната фаза на Лигата на шампионите, а ќе се игра оваа среда (25); видете како да следите во живо на интернет.

Порто дури имаше закажано во сабота на 21 ноември. Но, не можете ни да се жалите на истрошеноста пред дуелот против Олимпик од Марсеј. По две недели без натпревари се соочија со скромниот Фабрил до Бареиро во дебито во Купот на Португалија. Обуката можеби беше понапорна од состанокот.

Само се обиде да влезе на теренот и да го потврди фаворизирањето. Тој победи со 2-0 за да се пласира во следната фаза на турнирот без прибегнување кон својот прв тим. Тони Мартинез го отвори резултатот во 46 минута од првото коло. Во вториот дел Тареми го комплетираше резултатот. На овој начин можеше да заврши и анулирана евентуалната физичка предност што Олимпик од Марсеј ја имаше.

Во португалското првенство Порто со 13 бода (четири победи, едно реми и два порази) ја зазема четвртата позиција на лидерската табла. Заостанува шест бода под лидерот Спортинг.

Олимпик Марсеј против Порто: каде да гледате, распоред, распоред и најнови вести, следете минута по минута во реално време.