💡Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.

Датум: недела, 20 септември 2024 година
Почеток во 14:00 ОК / 15:00 по средноевропско време
Локација: Stade Saint-Symphorien.

На двата клуба им требаат бодови кога ќе се сретнат во недела попладне. Мец е 18-ти, а Ремс 17-ти и имаат 1 бод меѓу себе.

Локалниот тим ги загуби првите 3 натпревари. Сепак, оправдувањето е дека имаше многу тежок почеток кога веќе требаше да се соочиме со ПСЖ, Лил и Монако, овие тимови може да завршат во топ 3 оваа сезона.

Добрата вест ако погледнеме некои е дека и покрај тоа што Мец ги загуби сите мечеви до сега и нема постигнато ниту еден гол, тие примија само 3 гола, по еден на секој натпревар, што ни покажува дека нивната одбрана работела многу. тешко ова лето и добро издупчено.

Ремс започна лошо, со само едно реми и два порази. Тие загубија дома од Лил, а потоа загубија со 1-0 во Анже. Проблемот може да биде што клубот се обидува да се квалификува за Европа за прв пат по 60 години. Екипата е вклучена во квалификациите за Лига Европа, каде во средината на неделата го победи швајцарскиот Сервет со 1-0, реваншот е следната недела и можеби нема да бидат многу фокусирани ниту на оваа игра.

Мец против Ремс: глава до глава

• Минатата сезона овој натпревар заврши 1-1.
  • Ремс не го победил Мец од 2012 година, со 6 натпревари.
  • Ремс нема победа во Мец 15 години.
  • Последните 3 лигашки натпревари завршија со под 2,5 голови.

Мец против Ремс: предвидување

Ремс е пристоен тим, но изгуби квалитет во текот на летото, а во моментов не се фокусирани на првенството, туку се обидуваат да се пласираат во Лига Европа.

Мец е избалансиран во одбраната со мал квалитет во нападот, па веруваме дека оваа игра ќе биде многу спорна со малку голови. Да се ​​предвиди нерешено по 90 минути никогаш не е лесно, но ќе поддржиме нерешено на полувремето со мал број на голови.

Мец против Ремс: совети за обложување:

• Полувреме: Точен резултат: 0-0 до 2,10 (11/10)