💡Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.

пласман во Лигата на шампионите
Датум: среда, 25 август 2024 година
Почеток во 18:30 ОК / 19:30 по средноевропско време
Место: Хувефарма Арена (Разград).

Лудогорец е во серија од три победи оваа сезона по победата од 1-4 на гости против Черно Море во бугарската Пурва Лига. Тие минатата сезона беа шампиони на таа лига со 13 бода предност пред своите роднини на табелата.

Домаќинот го совлада Будуќност на домашен терен со 1-3 и се пласираше во четвртфиналето на овосезонскиот пласман на КП.

ФК Митјиланд минатата сезона постигна 82 поени од 36 првенствени натпревари во Супер лигата. Имаа 14 бода предност пред второпласираните на табелата. Вулвс минатата сезона беа шампиони на данската Суперлига, откако загубија дома од Алборг во последниот првенствен натпревар минатиот месец.

На крајот од сезоната, Волвс паднаа бодови со три натпревари без победа во последните пет првенствени средби. Оттогаш, посетителот нема одиграно некое важно натпреварување во нивниот календар, што ќе ги загрижува патниците.

Лудогорец Разград vs ФК Митјиланд директни (h2h)

Тимовите не се сретнале претходно во последно време.

Предвидување на Лудогорец Разград против ФК Митјиланд

Победничката серија на Лудогорец според распоредот ќе ги зголеми нивните шанси за победа на натпреварот во рок од деведесет минути. Играњето на домашен терен ќе му донесе предност на домаќинот на теренот, а побезбедно е обложувачите да одат со домашна победа во пресметката за да добијат пристојни враќања.

Данските контингенти нема да се повлечат без борба против својот домаќин. Тие имаат добри рекорди на нивниот распоред за да бидат силен друмски тим. Затоа, BTTS најверојатно ќе биде корисен за обложувачите со оглед на тоа дека веројатно ќе има над 1,5 гола за деведесет минути.

Совети за обложување Лудогорец Разград против ФК Митјиланд

• Над 1,5 гол.
  • Конечен резултат: Лудогорец Разград @ 1,40 (2/5).
  • Двата тима постигнуваат по 1,75 (3/4).

Барате повеќе игри? прочитај се Предвидувања за Лигата на шампионите тука или скокнете на нашата главна страница страница со фудбалски совети.

🔥Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.