Лудогорец vs Ференцварош – Совети за предвидување, коефициенти и обложување

Кој и да победи на овој натпревар ќе се пласира во нокаут фазата на УЕФА Европа Лигата (УЕЛ), со тоа што Лудогорец досега има просек од 3,6 вкупни голови по натпревар во групната фаза на УЕЛ и само еден од нивните пет натпревари без голови на полувремето (ХТ: С1, Д1 , L3), очекувајте жива игра овде. Само еден пораз во нивните последни 14 официјални натпревари на домашен терен ќе биде морал за домаќините (G9, D4, L1), кои загубија два од последните три H2H, иако ги добија последните 3-0. Како и со победата во H2H, 15 од последните 16 домашни победи на Лудогорец се остварени со -1 хендикеп. Ференцварош е непоразен во нивните два натпревари во групната фаза на УЕЛ оваа кампања (W1, D1), при што двата натпревара дадоа два или помалку гола вкупно. Импресивно, унгарскиот шампион загуби само едно од последните 11 натпреварувачки патувања (Г8, Д2, Л1), постигнувајќи најмалку два гола на седум од тие натпревари. Рекордот на гостите во неевропските натпревари во групната фаза е пристоен (W3, D1, L3) и всушност подобар од нивниот домашен рекорд (D5, L3). Сепак, не очекувајте прекумерни голови: девет од последните десет натпревари на Ференцварош во УЕЛ на гости дадоа помалку од 2,5 гола (вклучени квалификации). играчи за гледање: Клаудиу Кешеру постигна гол за Лудогорец на последниот натпревар на УЕЛ - неговите четири гола од групната фаза дојдоа по паузата. Ференцварош допрва треба да загуби кога Токмак Нгуен се пресели во списокот оваа сезона (Г7, Д1): постигна гол во два од три H2H. статистички напад: Првиот гол е постигнат во 15. минута на три од последните четири натпревари на Лудогорец на домашен терен. Двата тима постигнаа голови во второто полувреме во три од последните пет гостувања на Ференцварош. Првиот гол беше постигнат во 20. минута во претходните три H2H.