Лориен - Нант предвидувања, предвидувања и совети

⚽ Предвидувања Лориен – Нант

Лориен - Нант Совети и шанси. 8 ноември, 15:00 ФРАНЦИЈА: Лига 1 – 10. коло.

Лориен - Преглед на Нант

• Лориен е над последната тројка во Лига 1 (L1) со гол разлика само откако победи само на еден од последните осум првенствени натпревари (Г1, Л2, Л5), иако три од нивните порази беа со еден гол разлика. Лориен, единствениот тим од Л1 кој сè уште го води ХТ оваа сезона, постигна седум од нивните 12 голови во Л1 по 60-тата минута. Тоа, сепак, му помогна да победи на два од петте натпревари каде што прими први (Г2, Л3), иако допрва треба да победи ниту еден од натпреварите во лигата каде што го постигна првиот гол (Д1, Д2).
  • Сепак, загрижувачки е што Лориен нема победа во последните седум L1 H2H (D2, L5). Тие, исто така, немаат победа на домашен терен во последните три натпревари во Л1 (Д1, Д2), губејќи пет поени откако го постигнаа првиот во два од тие натпревари.
  • Нант победи само на еден од последните шест натпревари во Л1 (Ш1, П1, Д4) и на пет од нив прими повеќе од 2 гола. Сепак, очекувајте задоцнета акција, бидејќи седум од 13-те „автоголови“ на Нант во Л1 стигнаа повеќе од 60-тата минута, со пет примени во периодот 61-70. кои беа непоразени во натпреварите во Л1 на Нант (Г6, Д1).
  • Гостите се без победа на гости оваа сезона L1 (L1, L3) и не успеаја да постигнат гол против ХТ во три од тие четири натпревари. Последователно, прво настрадаа (и загубија) во последните три.
  • Играчи за гледање: Јоане Виса ги постигна своите последни три гола во продолжението од L1, двојно повеќе од најдобриот стрелец на Лориен. Во меѓувреме, Имран Луза од Нант ги постигна своите голови во Л1 пред ХТ и од белата точка.
  • Интересна статистика: Лориен ја чуваше мрежата на последните 19 домашни натпревари во првата лига, иако прими само 11 гола.
Хедс-ап натпревар: ЛОРИЕНТ – НАНТ
29.04.17 L1 Нант Лориен 1: 0
15.10.16 L1 Лориен Нант 1: 2
27.07.16 CF Лориен Нант 0: 1