💡Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.

Европа – УЕФА Лига на нации
Датум: среда, 14 октомври 2024 година
Почеток во 17:00 ОК / 18:00 по средноевропско време
Локација: Стадионас ЛФФ (Вилнус).

Групата 4 од Лига Ц е изедначена во средината на турнирот, а сите тимови имаат поделени по четири бода на табелата досега. Литванија е на последното место, благодарение на гол-разликата на табелата.

Играњето на домашен терен ќе има своја предност за домашната селекција, но за соочување со Албанија на 66. место во ФИФА, додека се наоѓа на 131. позиција, ќе треба дополнителна работа за деведесет минути. Со оглед на тоа што реверсот ги фаворизира во УНЛ сезонава, домаќините се надеваат.

Литванија - Албанија Директори (ч2ч)

• Домаќинот забележа три од последните пет вкупни победи.
  • Претходната средба резултираше со победа на Литванија на гости со 0-1.
  • Двата тима постигнаа голови во три од последните пет натпревари.
  • Ниту еден од нивните натпревари не завршил нерешено од 1992 година.

Предвидување Литванија против Албанија

Литванија беше посмртоносна во своите напади на задната страна на кампањата на UNL. И покрај тоа што немаше предност од земја, Ринктин успеа да победи со 0-1 на гости против Албанија.

Сега кога се во удобноста на домот, можеме да очекуваме неколку голови за деведесет минути. Затоа, бакшишот за повеќе од 1,5 гола веројатно ќе ги задоволи потребите на обложувачите во натпреварот.

Иако на натпреварот треба да излезат головите, не се знае со сигурност дали двата тима ќе ја видат мрежата за деведесет минути.

Ниту еден од последните четири натпревари на Албанија не заврши со БТТС, а истото важи и за домаќинот во четири од петте натпревари на програмата. Значи, сугестијата дека нема BTTS веројатно ќе ни се најде во играта.

Бидејќи двата тима имаат исти коефициенти, двојната шанса што ги фаворизира двете страни најверојатно ќе биде најдобрата опција за обложувачите. Понатаму, ниту еден од неговите h2 натпревари не заврши нерешено.