💡Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.

Шведска – Алсвенскан
Датум: понеделник, 14 септември 2024 година
Почеток во 18:00 ОК / 19:00 по средноевропско време
Локација: Арена Гулдфагелн (Калмар).

Подгответе се за натпреварот со високи оценки каде што и двата тима најверојатно ќе ја најдат задната страна на мрежата за деведесет минути во арената Гулдфагелн.

Кога Калмар е домаќин на една од најдобрите пет екипи во Алсвенскан минатата сезона, тие сигурно ќе се надеваат дека резултатите нема да одат во нивна корист. Но, како што сугерира неговата приказна за h2h, водителот веројатно нема да се повлече без борба.

Серијата на Калмар од пет натпревари без победа сега завршува со реми 1-1 на гостувањето кај Хелсингборг последен пат надвор. И враќањето дома по две последователни патувања ќе биде утеха за Нане Бергстранд. Во меѓувреме, Норчепинг гостува во задниот дел на домашно реми 2-2 против Остерсундс.

Калмар против Норчепинг од глава до глава (h2h)

• Гостинот е непоразен веќе дванаесет натпревари.
  • Претходната средба донесе домашна победа од 2-1 за Пекинг.
  • Во четири од нивните последни пет судири, двата тима постигнаа гол.
  • Само една од последните пет средби заврши нерешено.
  • Домаќинот веќе пет натпревари нема победа на домашен терен.

Предвидување Калмар против Норчепинг

Како што беше споменато во воведната изјава, натпреварот ветува афера со високи оценки со веројатно BTTS за деведесет минути. Причината поради која ги поддржуваме овие статистики во оваа игра е главно поради историјата на h2h помеѓу страните.

Во нивните h2h судири, на четири од последните пет натпревари и двата тима постигнаа гол. Заедно со тоа, три од нивните последни пет натпревари постигнаа 2,5+ голови во полно време. Со овие карактеристики и следниот натпревар веројатно ќе ги има истите резултати во Калмар.

Калмар е тим кој нема победа веќе четири h2h натпревари на домашен терен. Дополнително, Пекинг има 14 бодови пред локалниот тим во овосезонскиот поредок. Така, облогот без реми на Норчепинг веројатно ќе донесе пристоен профит.