Флуминенсе против Атлетико-ПР ВО ЖИВО: Погледнете каде да гледате на ТВ и онлајн

Ривер Плата и Атлетико ПР лице, во тоа вторник (01), em 19h15 (време во Бразил), на Естадио Либертадорес да Америка, во Авеланеда – Буенос Аирес, Во осминафиналето, реваншот одКопа Либертадорес 2024 година. Натпреварот ќе се пренесува во живо на денот Конмебол ТВ.

Екипите влегуваат на терен овој вторник (01), за реваншот од осминафиналето на Либертадорес; видете како да следите во живо на ТВ и на интернет.

Во Либертадорес голот на гости е тајбрејк. Со тоа 0 спрема 0 дава Ривер. Нерешен резултат за два или повеќе гола (2 спрема 2, 3 спрема 3...) дава Атлетико. И 1 спрема 1 води директно на пенали. И кој и да победи, се разбира, напредува. Кој и да помине, во четвртфиналето ги зема Индепендиенте дел Вале или Национал-УРУ – на пат, 0-0.

За вторничкиот дуел тренерите живеат различни ситуации во однос на склопот на нивните тимови. Додека Марсело Гаљардо има максимална сила, Пауло Автори акумулира проблеми. Има 15 фаули, меѓу имиња како Сантос, Јандреи, Абнер, Никао и Реиналдо.

Ривер Плата против Атлетико-ПР: каде да гледате, распоред, распоред и најновите вести, следете минута по минута во реално време.

Веројатна постава на Атлетико-ПР: Бенедикт; Ерик, Педро Хенрике, Тиаго Хелено и Жоао Виктор; Велингтон, Ричард, Кристијан и Лео Цитадини; Карлос Едуардо (Валтер) и Кајзер.

Светла: Напаѓачот Реиналдо (суспендиран), голманите Сантос, Јандреи и Лео Линк, десен бек Хелвен, дефанзивците Фелипе Агилар и Зе Ивалдо, левиот бек Абнер, играчот од средниот ред Алварадо, играчот од средниот ред Никао и напаѓачот Геуванио (Ковид-19); десниот бек Џонатан, левиот бек Марсио Азеведо и напаѓачот Витињо (повреден).

Можен состав за Ривер Плата: Армани; Монтиел, Пауло Дијаз, Пинола и Каско; Соса и Енцо Перез; Де Ла Круз и Игнасио Фернандез; Боре и Матиас Суарез.

Проневера: никој.