💡Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.

Ференцварош против Јувентус Лига на шампиони предвидување од LeagueLane

Лига на шампиони на УЕФА
Датум: среда, 4 ноември 2024 година
Започнува во 20 часот ОК
Место: Групама Арена, Будимпешта.

Гласините дека Андреа Пирло може да добие отказ беа се погласни пред натпреварот на Јувентус против Специја во недела.

Ла Виеха на тој меч убедливо однесе три бода, кои веројатно му купија одредено време на овој тренер.

Дали потенцијалниот неуспех во Будимпешта во среда е последната капка?

Ференцварош беше еден од најнепредвидливите тимови во квалификациските рунди на UCL, исфрлајќи ги големите имиња како Селтик ФК и Динамо Загреб, што значи дека веројатно нема да оди на овој натпревар под бело знаме.
Сосема очекувано, Јувентус е огромен фаворит за победа на натпреварот со коефициент 1,25.

Ференцварош – Јувентус Директни

Во минатото немало претходна директна средба меѓу овие два тима.

Последен пат Јувентус се соочи со унгарски клуб во сезоната на Европскиот куп на победниците на куповите во 1979 година против Ѓер, победувајќи го натпреварот со вкупни 3-2.

Ференцварош еднаш во минатото играше против италијански клубови, губејќи од Интер со вкупни 1-5 во Купот на шампионите во 1966 година.

Предвидување на Ференцварош против Јувентус

Ференцварош се мачеше минатата недела, откако двапати прими дома во првото полувреме против Динамо Киев.

Сепак, тие продолжија да притискаат и направија одличен пресврт во вториот дел. Нгуен и Боли погодија за да обезбедат голем бод за овој тим. Дури и постигнаа гол против Барселона на Камп Ноу, па Јувентус дефинитивно не треба да ги потцени.

Овој тим има собрано 17 од можни 21 бод во унгарската НБ И лига, а севкупната форма е на пристојно ниво.

Малку е веројатно дека Јувентус ќе биде компромитиран кога се во прашање првите две места во оваа група, но некои од настапите не изгледаат ветувачки.

А Вела ја одржуваше мрежата чиста на своите последни шест натпреварувачки натпревари, неуспешни против послабите страни како Специја и Кротоне.

Добра вест е враќањето на Кристијано Роналдо. Португалската суперѕвезда беше одлучувачки фактор викендов, влегувајќи во второто полувреме и постигна два гола.

Со него на списокот, Ференцварош нема на што да чека во среда навечер.