Famalicão x Sporting: ВО ЖИВО [HD]: Погледнете каде да ГЛЕДАТЕ ВО ЖИВО Liga NOS

Фамаликао се соочува со Спортингво тоа Сабота (05) во 15:00 часот (време во Бразил), во Општински стадион Фамаликао, во Вила Нова де Фамаликао, за 9-ти ден од Премиер лигата NOS. Натпреварот ќе биде проследен од ESPN и СПОРТ ТВ во Португалија во 19:00 часот.

Во обид да ја искористи предноста што ја нуди полесниот календар, Спортинг се соочува со Фамаликао оваа сабота (05).

Елиминиран рано од Лигата на Европа кога падна во последната фаза од селективниот процес за групната фаза на турнирот против ЛАСК Линц од Австрија, Спортинг ја имаше речиси целата прва половина од сезоната 2024/2024 со предност да има многу полесен календар од Бенфика и Порто. Знаеше да ги искористи подолгите периоди на тренинзи.

Со 22 бода (седум победи и едно реми) го предводи првенството на Португалија кое го освои и во овој век. Има четири бода против Брага и Бенфика кои го делат вицелидерството. Водството во однос на Порто, четврто, е шест бода. На оваа предност, сепак, и се ближи крајот. Следната недела континенталните натпреварувања ќе го имаат последното коло од групната фаза. Од тогаш па натаму. календарот ќе биде ист за сите.

Спортинг нема пораз од натпреварот со ЛАСК Линц. Седум победи и едно реми. На оваа листа се наоѓа и дебито во Купот на Португалија. Со масакр го победи Сакавененсе. Тој примени 7 спрема 1. Негов следен ривал ќе биде Пасос де Фереира. Ќе можете да настапувате на вашиот стадион. Како гостин во првенството на Португалија има 100% успех. Тој победи на четирите одиграни натпревари, постигнувајќи десет гола и прими еден.

Famalicão x Sporting: каде да гледате, распоред, распоред и најновите вести, следете минута по минута во реално време.