Елче – Селта Виго предвидувања и совети

⚽ Предвидувања Елче – Селта Виго

Елче – Селта Виго Совети и шанси. 6 ноември, 21 часот ШПАНИЈА: Ла Лига – 9. коло.

Претходна Елче – Селта Виго

• Елче влегува во оваа рунда меѓу неколку клубови кои победиле на импресивни 50% од нивните натпревари во Ла Лига (ЛЛ) како поразени (W3, D1, L2), додека одржуваат совршен рекорд од три победи на првото место. каде било. Неговите три победи беа придружувани и од лидерите на ХТ.
  • Сепак, нивните домашни натпревари во LL беа навистина „приказна за две полувремиња“. Тие го задржаа првото полувреме чиста мрежа (две чисти голови) на сите три домашни натпревари на ЛЛ, но вкупниот резултат 0-4 во второто полувреме се заканува да го поништи секој позитивен почеток.
  • Селта де Виго не успеа да победи ниту еден од седумте ЛЛ натпревари како фаворити на гости од почетокот на 2019/20 година (Д3, Д4). Немајќи победа на гостински терен против ниту еден противник од почетокот на јули (D4, L3), тимот не помогна во нивната кауза со тоа што забележа максимум по еден гол на секое од тие седум гостувања.
  • Во поново време, сепак, проблемите со бодувањето се уште посериозни. Вкупно со само два гола на нивните последни пет натпревари на ЛЛ на сите стадиони, и двата во второто полувреме, беа исклучени во три од нивните четири порази оваа сезона, а тие три порази вклучуваат дефицит на ХТ.
  • Играчи кои треба да се гледаат: На почетокот на оваа рунда, Хосан де Елче беше еден од шесте играчи кои го постигнаа голот за отворање на неговата екипа во меѓусебните натпревари ЛЛ 2024/21.
  • Фудбалерот на Селта, Санти Мина е последниот човек кој постигнал гол за клубот за време на поразот во лигата. Интересно, на половина од нивните последни шест натпревари на гости во ЛЛ, нивниот тим претрпе пораз од 2-1.
  • Жешка статистика: Резултатот од ХТ е реплициран при последниот свиреж во последните пет LL натпревари на секој тим.
Heads-up игри: ЕЛЧЕ – СЕЛТА ВИГО
03.03.15 LL келтско виго Елче 1: 1
26.09.14 LL Елче келтско виго 0: 1
01.03.14 LL Елче келтско виго 1: 0
29.09.13 LL келтско виго Елче 0: 1
19.02.12 LL2 Елче келтско виго 0: 2

ШПАНИЈА: Ла Лига – 9. коло