💡Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.

Квалификации за Европа – Лига на шампиони
Датум: среда, 26 август 2024 година
Почеток во 19:00 ОК / 20:00 по средноевропско време
Локација: Регионален спортски комплекс Брестски (Брест).

Домашните мораа да се помачат за да се пласираат во второто коло. Во својот прв натпревар, Астана, шампионот на Казахстан, дава вистински страв. Но, белорускиот тим го доби натпреварот со резултат 6-3. И покрај тоа што ја добија таа игра, одбраната се откажа од многу идиотски шанси и имаше среќа што противникот не погоди.

На Марун Белите им беше лесно во својата прелиминарна рунда. Тие мораа да играат на гости против Кеј Номадс на велшкиот шампион Кона. Тие поведоа во тој натпревар и постигнаа втор во 65º минута за победа на натпреварот со 0-2. Но, Белорусите не треба да се сфатат лесно, особено во однос на напаѓачката моќ.

Динамо Брест - ФК Сараево: од глава до глава (h2h)

• Ова ќе биде прва директна пресметка на двата тима.

Динамо Брест против ФК Сараево: предвидување

Босанскиот клуб моментално е во победничка серија во сите натпреварувања. Никогаш немале предизвик во државните натпреварувања, па ни на гостински терен. Од друга страна, домашната екипа бележи серија порази во белорускиот шампионат. Значи тие се под притисок иако играат дома. Но, можеме да очекуваме фестивал на голови за начинот на кој играше против Астана.

За Маруновите ова е втор натпревар на гости во нивната европска кампања. Во зависност од нивниот настап во првиот натпревар, постои можност да го добијат и овој. Повеќето од неговите улични борби беа нерешени во последните недели. Така, се обложувам дека играта е нерешено во деведесет минути и голови на двата краја на теренот.

Динамо Брест против ФК Сараево: совети за обложување

• Двата тима постигнуваат по 1,83 (5/6).
  • Пар за врзување @ 3,60 (5/13).

Барате повеќе игри? прочитај се Предвидувања за Лигата на шампионите тука или скокнете на нашата главна страница страница со фудбалски совети.

🔥Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.