💡Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.

пријателски
Датум: четврток, 8 октомври 2024 година
Почеток во 19:45 ОК / 20:45 по средноевропско време
Локација: Стадион на кралот Бодуен (Брисел).

Белгија повторно ќе биде домаќин на Слоновите од регионот на Западна Африка за меѓународен пријателски натпревар, откако нивниот последен h2h средба резултираше со нерешени 2-2 за деведесет минути.

„Црвените ѓаволи“ ќе добијат серија од 13 победи на секој голем турнир на распоредот. Тие ја прекинаа својата победничка серија со победа на домашен терен од 5-1 против играчи како Исланд во последниот натпревар на турнирот УНЛ.

Брегот на Слоновата Коска или Брегот на Слоновата Коска ќе се најдат по поразот на гостувањето и покрај тоа што имаа серија од три победи на нивната агенда пред тој пораз. Последен пат беа на турнирот на Африканскиот куп на нации и беа поразени од Етиопија со 2-1.

Белгија против Брегот на Слоновата Коска директни (h2h)

• Тимовите се сретнаа само еднаш и резултатот беше нерешен 2-2.

Предвидување Белгија против Брегот на Слоновата Коска

„Црвените ѓаволи“ беа вистински фаворити на последното Светско првенство и нивниот силен тим, вклучувајќи големи имиња како Ромеро Лукаку, Мертенс, Де Брујн итн. од деведесет минути.

Белгија има предност на теренот за игра и само три порази во последните 30 домашни натпревари во сите големи натпреварувања на календарот ја покажуваат добрата форма во Брисел. Со својата најдобра форма од 2014 година, „црвените ѓаволи“ веројатно нема да заминат во Брегот на Слоновата Коска како нивна последна средба на h2h.

Брегот на Слоновата Коска имаше два порази во последните пет натпревари од календарот. Тимот пристигнува по поразот на гостински терен и Патрис Бомел нема многу време да го опорави својот тим од овој пораз, особено пред тимот полн со ѕвезди на домашен терен.

Имајќи го тоа на ум, најсигурниот залог на обложувачите ќе биде победа на домашен терен за Белгија со -1 хендикеп во однос на вкупната форма и силата на тимот. Исто така, слоновите се повеќе физички во средината, што значи помалку голови. Затоа, бакшишот под 3,5 голови ќе ви помогне во голманскиот простор.